Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

IP Ban

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,124 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar fortigate de ip address nasıl banlayabılırız

mesela 1 static ip var onun hiç bir şekilde wan bacagına ulaşamamı gerekıyor

Gönderildi : 28/04/2011 11:31

(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member

adres kısmına bahsettiğin static ip adresini yazıp policy uygulamasınada wan bacağından istediğin hangi bacağa ulaşmasını istemediğin bacağı seçip source adres kısmına adres kısmına belirttiğin static ip adresini seçip action bölümündende deny olarak seçersin

Gönderildi : 28/04/2011 13:53

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

teşekkurler bahsettiginiz gibi olmuyor

ticket açtım VIP olarak external adresi tanımla external dan ınternal a destination olarak da vip adresi goster dıyor ama bu sefer tanımladıgım ip haricinde hiç bir ip fortiye dışarıdan ulaşamıyor

Gönderildi : 28/04/2011 20:18

(@TuncayBAS)
Gönderiler: 139
Estimable Member

içerdeki sunuculara mı erişmesini istemiyorsunuz, firewallun wan bacağından fortigatein yönetim arayüzüne mi?

Gönderildi : 29/04/2011 12:04

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

merhaba yonetım arayuzune zaten istedigim ip ler tanımlayarak engelleme yapabılıyorum.Ben kesinlikle dış ip adresime erişmesini istemiyorum

Şu an yaptım sayılır ama stabil çalışırlığını henuz denetleyemedım

Şöyle soylemek gerekıyor 85.99.xx.xx benım dış ip adresım ve 80 portunda dvr camera var

mesela bu kameraya sadece belırttıgım ip adreslerınden gelen isteklerı vip yapsın

ornek

78.189.xx.xx/24 subneti------------->  85.99.xx.xx(external ip adresim) erişebilsin veya erişemesin gibi

Gönderildi : 29/04/2011 16:30

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

hazır konu açılmışken forticlient ile vpn den gelen dış ipleride istediklerimize izin vermek istiyorum ama henuz stabil olarak beceremedım

junıperda basıt bır sekılde yapılabılıyor sadece izin verdıgım ipler vpn clıent olarak içeri girebiliyor fortide henuz beceremedım

bu konuda fıkrı olan varmı acaba

Gönderildi : 29/04/2011 16:34

(@TuncayBAS)
Estimable Member

gelmesini istediğiniz IP adresi veya subneti address alanında oluşturunn. sonra bunları bir adres grubuna atayın.

ilgili vip firewall kuralında source olarak bu adres grubunu seçerseniz kameranızı sadece gruptaki Ip ler izler. onların haricindeki tüm Ip ler öyle bakar durur boş ekrana.

yani;

mesala

Source int : wan1
Source Addres : Adres_Grub_Adi
Destinatin int : internal
Destination Adress : vip_kamera
always
any - (veya http)
accepts

bu işinizi görür.

Gönderildi : 29/04/2011 16:54

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

MErhaba bir adres açtım 78.109.172.150/255.255.255.255 diye dışarıdan baglanan bir adres var

Sonra bahsettıgınız gibi bir policy yazdım wan1 -açtıgım adres- internal - camera - deny dedim

AlLow kuralının uzerıne taşıdım ve su an hiç bir ip den camera açılmıyor

Sorunumu sanırım anlatabıldım bu şekilde tek ip bıle tanımlasam dışarıdan gelen butun trafıgı kesiyor.

Ama şu şekilde oluyor VIP olarak 78.109.172.150 diyorsunuz map olarak da baglanmak istediginiz ip 85.109.x.x.

Sonra wan1 ---all----internal----vipadres ---deny dedınızde yapıyor.

Gönderildi : 30/04/2011 12:23

(@TuncayBAS)
Estimable Member

Hocam hastayı görmemiz lazım artık.

Ya sitedeki sponsor arkadaşlardan (Savaş Demir) rica et, ya da bana özelden erişim bilgilerini gönderebilirsin.

Gönderildi : 30/04/2011 12:58

Paylaş: