Forum

Modem arayüzle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Modem arayüzleri

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
422 Görüntüleme
(@onurvaroglu)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, fortinet 60c cihazımıza 2 adet modem bağlı iken ve her ikiside ip alıyorken bir modemin arayüzüne ulaşamıyorum, makinelerdende yalnızca 1 modem üzerinden internete çıkabiliyorum.

Modem sağlam normal olarak çalışıyor ama fortinetden geçirdiğimde durum yukarıda yazdığım gibi.

Gönderildi : 10/04/2011 00:30

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Merhaba, fortinet 60c cihazımıza 2 adet modem bağlı iken ve her ikiside ip alıyorken bir modemin arayüzüne ulaşamıyorum, makinelerdende yalnızca 1 modem üzerinden internete çıkabiliyorum.

Modem sağlam normal olarak çalışıyor ama fortinetden geçirdiğimde durum yukarıda yazdığım gibi.

Hocam  Arayüze Ulaşamadıgınız Modem markası Nedir? Fortinet'e Bağlı Ama Birine Ulaşamıyorsunuz. Onun İçin Yapmanı Gereken İşlem.

Çözüm: Fortinete Bağlı Olan Modem Statik İp Verin (Yanı Ele yapılandırın Örnek: 192.168.1.1) Olarak  Yapın Ve Ping Atın Modeme  Bakalım Modeme Ulaşıyormu? Örnek: (Ping 192.168.1.1 -t ) Eger  Sonuc alırsanız Ara  yüze  Ulaşabilirsiniz.  Eğer Sonuc alamasanız Tekrardan Geri  Dönuş yapın Farklı Uygulamalar Yaparız. Sorunu Çözeriz..

Gönderildi : 10/04/2011 02:00

(@onurvaroglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mrb, ilginiz için teşekkür ederim. Ulaşamadığım modem ttnet in müşterilerine verdiği küçük olan modem markası aklımda değil.

modemin biri 192.1.1.1 diğer 10.0.0.1 olarak ayarlı zaten tüm kurumlarda bu şekilde çalıştırıyorum (bu sorunun yaşandığı yerdede kullanıyordum) ne olsuysa 60 c den sonra oldu. Önce DMZ portunda 192.168.3.254 e olan bağlantım birden kesildi bir daha o ip i kullanamadım daha sonra 60c yi değiştirdim ancak bu seferde bu sıkıntı ile karşılaştım. Sorunuma mantık yürütemiyorum. İlgili kurum bana uzak olduğu için geçici olarak çözdüm ama kalıcı çözüm için yeniden gideceğim.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/04/2011 14:25

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

yapacagınız Tek Bişey Var Oda olmasa Modem Resetlıyıp Tekrardan Kurmanız Gerekmektedir.

Peki.  Hocam Ping 192.168.3.254- t Yaptıgınız Zaman Modeme Ulasıyormusunuz Eger Ulaşabiliyorsanız.

Adres Çubuğuna  192.168.3.254 yazıp ara yuze Ulaşabilirsiniz.

Eğer  DMZ portunda 192.168.3.254 Verdiysenız Ara yuze Ulaşabilirsiniz.. 

En Son Çözum İse Modem Resetlıyıp Tekrardan Kurmak olacaktir. 

Gönderildi : 13/04/2011 02:51

(@onurvaroglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Malesef ping atamıyorum modem normalde çalışıyor ancak yeni modem götürüp deneyeceğim kendi kendine oluşan bir durum sonuçta. İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 13/04/2011 12:13

Paylaş: