Forum

Fortimail 100 (Milt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortimail 100 (Milter (fas_milter): timeout before data read)

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
681 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, yeni bir şirkette işe başladım ve FortiGate ve Fortimail kullanılmakta. Benim sorumun Fortimail ile...

3-5 günde bir Milter (fas_milter): timeout before data read hatası almaktayım ve bu haayı aldıktan sonra hiçbirşeyklile mail atamıyorum. Bundan dolayıda bazen günde 3-5 kere reset atmak zorunda kalıyorum. 

Hatayı araştırdığımda DNS ie ilgili olduğunu okudum ve bir çok DNS bilgisi girerek denedim ama hiçbir şekilde sonuç alamadım. 

Ne yapmam gerekiyor?

Gönderildi : 08/01/2011 22:59

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Milter (fas_milter):
timeout before data
read
This type of error message is from sendmail. The message means that sendmail didn’t get the response from the milter within an expected time (4 minutes).The email message that is being processed would be temp failed (a 451 reply code would be returned to the sending MTA). A common cause of the timeout is that the DNS server is not configured properly.

bu hatayı alıyorsanız olası sebebler
1,cihaz antivirus update yapamamıştır
2,cihazda kullanılan policylerde antivirus seçeneği çok fazla performans kullanmaktadır
3,internet bant genişliğiniz kullanılan maillerden dolayı aşırı yavaşlamaya sebebiyet vermekte ve bu yüzden kuyrukta kalan mailler sistemi yormaktadır.
4,cihazın firmware geçişi esnasında av kısmında sıkıntı çıkarmış olabilir
5,cihazı console ile bağlanıp restart edip açılışta bir sorun varmı kontrol etmek gerekebilir
6,yeni firmware yüklemek çözüm olabilir
7,policyde av ve content devre dışı bırakılıp denenebilir

selamlar

Gönderildi : 12/01/2011 19:56

Paylaş: