Forum

Sonicwall vs Fortin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sonicwall vs Fortinet

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@umitunsal)
Gönderiler: 60
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Fortinet 80C ile Sonicwall TZ 210 ve NSA 240 fiyat/performans kıyaslaması yapılırsa   hangisi öne çıkar ?

Fortinet web filtreleme olarak daha başarılı gözüküyor. 

Gönderildi : 15/12/2010 14:53

(@mustafaakcin)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Merhaba bahsetmiş olduğunuz modele SonicWALL'da TZ 200 ürünü denk gelir.Performans değerlerini global sitelerinden bulabilirsiniz.. bana göre bu kavram değişkenlik gösterir çünkü ben tz 200 ün 120 kullanıcı bir netwrok'de de çalıştığını gördüm ..

SonicWALL TZ Serisi Performans değerleri için : http://www.sonicwall.com/us/products/13281.html

SonicWALL'un üzerindeki hiçbir  database 3th party değildir. Content Filter'de böyle IPS , CFS ve GAV tarafında kendi database'ni kullanır. İstediğiniz siteye CFS Database'ne sorgulama yaparak hangi kategoride olduğunu öğrenebilirsiniz. Request'de bulunabilirsiniz. Açıkçası test etmeden bunu anlamanız biraz zor olabilir..

Performans konusunda ufak birşey eklemek istiyorum SonicWALL üzerinde multi core'dan başlayıp 16 core kadar çıkan bir işlemci mimarisi vardır. Bunun getirileri performansa yansımaktadır ve hiçbir UTM cihazında bu yoktur. Gerisini siz düşünün :))

Kolay gelsin..

Gönderildi : 16/12/2010 02:17

(@umitunsal)
Gönderiler: 60
Estimable Member
Konu başlatıcı

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.Bir de şunu öğrenmek istiyorum Fortinet ürünlerinde 10mb üstü dosyaların virus taramasından geçirilemediği söyleniyor.Sonicwallda böyle bir durum var mıdır?

Gönderildi : 17/12/2010 13:24

Paylaş: