Forum

Fortigate 60b webfi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 60b webfiltre problem

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var şöyleki şirkette kullanmış olduğum fgt 60b ile ufak bir sıkıntı yaşıyorum. Web filtre uyguladığım bir gruba gerekli olan site için erşim hakkı vermeme rağmen sayfayı açıyor fakat sayfada hatalar oluştu hatası veriyor ve tam anlamıyla çalışmıyor. Web filtrelemeyi devre dışı bıraktığımda düzgün çalışyor. Hata ayrıntılaına baktığımda nesne bekleniyor diye bir durum sözkonusu daha önce böyle bir hata ile karşılan arkadaşlar var ise yardımlarını bekliyorum iyi çalışmalar kolay gelsin.

Gönderildi : 25/11/2010 15:53

(@MCBayrak)
Gönderiler: 3
New Member

Bu konuda sana tavsiyem cihazın firmware nedir bilmiyorum ama düzgün yaptığına inanıyorsan güncelleme yaparsan bu işi hızlandırısın. ama firmware hakkında bilgi verirsen diğer dataylara geçeriz.

Gönderildi : 27/11/2010 03:19

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

analyzer kullanıyormusunuz ?

Gönderildi : 27/11/2010 14:09

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var şöyleki şirkette kullanmış olduğum fgt 60b ile ufak bir sıkıntı yaşıyorum. Web filtre uyguladığım bir gruba gerekli olan site için erşim hakkı vermeme rağmen sayfayı açıyor fakat sayfada hatalar oluştu hatası veriyor ve tam anlamıyla çalışmıyor. Web filtrelemeyi devre dışı bıraktığımda düzgün çalışyor. Hata ayrıntılaına baktığımda nesne bekleniyor diye bir durum sözkonusu daha önce böyle bir hata ile karşılan arkadaşlar var ise yardımlarını bekliyorum iyi çalışmalar kolay gelsin.

Merhabalar, senin yaşadığın probleme benzer bir problemle bende karşılaştım, Web filtre uygulaması daha önce çalışıp her hangi bir değişiklik yapmamışsan policylerde sıkıntı var ya da addres tanımladığın bir kullanıcıya subnet / ıp range kısmında IP'yi yazdıktan sonra / 255.255.255.0 yazdığım da ve bu kullanıcıyı polciye eklediğimde web filter'ın çalışmadığını gördüm. ilk yapman gereken web filter'ı kontrol etmen sonra polciylere bakman en son da adreslerdeki kullanıcıların IP/subnet yazımına dikkat etmen.

Gönderildi : 27/11/2010 17:24

Paylaş: