Forum

Fortigate 60B reset

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Fortigate 60B reset

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,164 Görüntüleme
(@eyksel)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Fortigate 60B Cihaza erişemiyorum...

Acemi Kullanıcıym. Henüz Geldiğim Yerde yeni karşılaştım.

yedek ayarlarım güncel ve elimde mevcut.

sadece reset atıp sisteme ulaşmak istiyorum.

reset atmak için hyper terminal gibi bir programa ihtiyacımız varmış.

onu temin ettim. consele dan bağlantı kurmak istediğimde ip adresi ve bağlantı port numarası istiyor.

ip adresi aynen yazıyorum...port numarası aynen programdakini bırakıyorum veya NEDİR?

reset atmanın daha bir kolay yolu veya işlem sırasını yazarsanız acemi bir kullanıcı için hem bana hemde diğer arkadaşlarımıza yardımı olur.

teşekkürler. şimdiden

Gönderildi : 11/11/2010 14:26

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Merhaba xp bi işletim ssiteminde bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.Yada diğer programlarla da olabilir.

Windows XP olarak düşünüyorum cihazı konsol bağlantısıyla ve konsol kablosuyla pc ye bağlayın.Ardından xp de donatılarda hyper terminal var onu açın.Açtığınızda ayar ekranı karşınıza gelecektir.Bu ekranda varsayılan ayarlara getirin yeterli olur.Olmaz ise aşağıdaki gibi ayarlayın.Ardından cihaza consol ile bağlanırsınız.

1-8 bits
2-no parity
3-1 stop bit
4-9600 baud

5-Flow Control = None 

Bağlantının ardından cihaz ismi ve bilgileri fortigate 60b olarak görünür Burada ise;

execute factoryreset komutu ile cihazı fabrika ayarlarına getirebilirsiniz.

Selamlar. 

Gönderildi : 11/11/2010 15:26

(@ekremsarlak)
Gönderiler: 64
Estimable Member

Merhaba,

Kullanıcı adı ve şifresini bilmediğimiz bir Fortigate 60B yi konsoldan bağlanıp hyperterminal den nasıl resetleriz.
Bağlantı kurulduğu zaman sürekli kullanıcı adı ve şifresi soruyor , nasıl resetleyebiliriz acaba ?

Teşekkürler
Ekrem

Gönderildi : 15/11/2010 17:46

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Ekrem Bey,

Sorunuzun cevabı yine portalımızda gizli bunu bulmak için arama yapmanız yeterlidir. Ben örnek olması için sorunuzun cevap linkini veriyorum.

FortiGate , FortiMail , FortiAnalyzer Şifre Resetleme – Fortinet – ÇözümPark Forum (cozumpark.com)

Bu linkte sorunuzun cevabı yer almaktadır.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 15/11/2010 18:06

(@ekremsarlak)
Gönderiler: 64
Estimable Member

Ok.İşlem tamamdır.Teşekkürler Rafet bey.

Gönderildi : 15/11/2010 22:04

Paylaş: