Forum

jhkhjkhjkhj

Bildirimler
Hepsini Temizle

jhkhjkhjkhj

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Fortiagate 110C üzerinde ultrasurf gibi proxy programlarını yasaklamak istiyorum.

Bunun için v4.0,build0207,100908 (MR1 Patch 7) Firmware update yükledim utm application control'dan bunu tanımlamama rağmen yine proxy çalışıyor bu durumu nasıl aşabilirim teşekkürler...

Gönderildi : 17/09/2010 18:36

bywz
(@bywz)
Gönderiler: 14
Active Member

application control altında olusturdugunuz kuralı kullanıcılara uyguladıgınız profılın içinde etkinleştirmeniz gerekmektedir.Buna rağmen olmuyor ise  ultrasurf için şu adımları izleyin.C:\Users\KullaniciAdi\AppData\Local\Temp bu folderda asagida isaretledigim dosyalari silin. Bu dosyalar Ultrasurf bir kez baglandi mi server iplerini temp folderina cache liyor, eger siz bu haldeyken application control uygulasaniz da baglanabiliyor.
Ama bu dosyalari silip sonra application control uygularsaniz, kullanici daha once baglanmis olsa da application control yine blokluyor programin her versiyonunu.

Gönderildi : 18/09/2010 14:46

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba Arkadaşlar

Fortiagate 110C üzerinde ultrasurf gibi proxy programlarını yasaklamak istiyorum.

Bunun için v4.0,build0207,100908 (MR1 Patch 7) Firmware update yükledim utm application control'dan bunu tanımlamama rağmen yine proxy çalışıyor bu durumu nasıl aşabilirim teşekkürler...

öncelikle ipsin güncel olduğunu kontrol ediniz.daha sonra aplication kontrolde ultrasurf ve ultrasurf + olduğunu görünüz,akabinde hiç ultrasurf yüklenmemiş bir makinadan test ederseniz engellediğini göreceksiniz veya bir üstteki posttakileri uygulayabilirsiniz.proxyleri engellemek için web filter kısmındanda block yapmanızda fayda var,proxy kullanan kullanıcıda gereksiz portları kapatmanızı öneririm,

selamlar

Gönderildi : 18/09/2010 14:57

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Teşekkürler Savaş bey şimdi çalışıyor sanırım temp içerisinden cache alıyormuş..Kolay Gelsin

Gönderildi : 18/09/2010 20:08

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

r.e. iyi çalışmalar

Gönderildi : 20/09/2010 12:59

Paylaş: