Forum

Forticlient 4.x y&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Forticlient 4.x yükledikten sonra networkte ki wirelesslere bağlanma sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
676 Görüntüleme
(@mehmetmazi)
Gönderiler: 33
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şirketimizin bünyesinde Fotinet 100A mevcut. Bazı kullanıcılarımız şirket dışından VPN ile bağlanıyorlar. Buraya kadar sorun yok.

Sorun Windows 7 kurulu notebooklarda meydana geliyor. Fortinet 4.x kurulumunu yapıyorum. Dışarıdan bağlantıda sorun yok VPN ile bağlana biliyor. 

Fakat şirkete geldikleri zaman Network’a Wireless yolu ile bağlanıyorlar. Fakat ilk notebook’a açtıkları zaman 10 dk. Wireless bağlanmaya çalışıyor ve en sonunda sınırlı bağlantı uyarısı veriyor. yine birkaç denemeden sonra bağlanıyor.

Bu tarz sorunla karşılaşan arkadaşların desteğini bekliyorum.

Saygılarımla

Not: Forticlienti sistemden kaldırdığım zaman sorun düzeliyor.

Ayrıca xp kurulu bilgisayarlada forticlient 3.x yüklü bu bilgisayarlada Wireless bağlantı sorunu yok.

Gönderildi : 02/08/2010 13:55

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

aynı yapı bende mevcut ve sorun yok,başka bir win7 olan notebooktan denermisiniz

Gönderildi : 03/08/2010 15:04

(@mehmetmazi)
Gönderiler: 33
Eminent Member
Konu başlatıcı

4 tane notebook ta kurulu ve bunların tamamında bu hatayı veriyor. Xp kurulu olan bilgisayarlarda bu sorunla karşılaşmadım.

İlk Windows 7 kurulumundan sonra  forticlient 3.0 kuruyorum bir süre çalışıyor. Aradan bir kaç hafta geçtikten  sonra forti client ile bağlanmaya çalıştığım zaman herhangi bir uyarı ekranı çıkmıyor fakat bağlantı da kuramıyor.(Windows 7 güncellemelerinden kaynaklanıyor olabir düşüncesindeyim)Mecburen Eski sürümü kaldırım yeni sürümü kuruyorum.ardından da bu sorunla karşılaşıyorum.

saygılar.

Gönderildi : 03/08/2010 20:53

(@HaldunEsen)
Gönderiler: 21
Eminent Member

dns ayarlarını kontrol edip otomatik ise statik dns girmeyi denermisiniz.

Gönderildi : 13/08/2010 17:10

Paylaş: