Forum

Fortigate 60 b ssl ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 60 b ssl Vpn konfigürasyonu hakkında

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
567 Görüntüleme
(@omer.cok)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle değerli forum üyeleri üstadlarıma abilerime kardeşlerime iyi günler diliyorum.

Mevcut sistemimiz     ;

- merkezimizde fortigate 60 b kurulu.

- subemizde 2 mb adsl üzerinden internete çıkan  1 ad pc mevcut. ssl vpn üzerinden fortigate e baglanıyor ve lokaldeymiş gibi dosya paylaşımı yapabiliyoruz

Benim Sorum Şu olacak sizlere ; şubedeki pc ssl vpn i kullanarak merkezimiz üzerinden internete erişmesini istiyorum.fortigate de SPLİT TUNNEL  modunu devre dışı bıraktım. Fakat birde policy oluşturmam gerekiyor sanırım. nasıl yapılacagını bilmiyorum bu konuda değerli vaktinizi bana ayırıp bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler...

Gönderildi : 05/07/2010 19:43

(@KemalAKBALIK)
Gönderiler: 223
Estimable Member

Merhaba

Ssl.root tan Wan (Internet) bacağınıza bir policy yazmanız gerekiyor nat işaretli olucak policy de

selamlar 

Gönderildi : 06/07/2010 13:13

(@omer.cok)
Active Member
Konu başlatıcı

çok tşk ederim verdiğiniz bilgi için...sağolun

bir sorum daha olucak bilgisayar açılısında ssl vpn otomatik baglansın yapabiliyormuyuz ?

Gönderildi : 06/07/2010 13:44

(@KemalAKBALIK)
Estimable Member

Yapabilirsiniz ama forticlient yazılımını kurmanız gerekiyor o yazılımın içinde kurarken sadece ssl vpn i seçip kurulumu gerçekleştirin daha sonra
alt tarafta  (Start VPN Before Logging on to Windows) seçeneğini tıklamanız gerekiyor bu siz her bilgisayarı açtığınızda sorucak vpn bağlantısını kurayımmı diye sizin işinizi görücektir

selamlar 

Gönderildi : 06/07/2010 16:07

(@omer.cok)
Active Member
Konu başlatıcı

anladım  fakat ben bunu kullanıcı nın insiyatifine bırakmak istemiyorum yani bilgisayarı acıldıgında direk vpn kurulsun ve internete erişimi bizim filtremizden geçsin. sanki merkezimizde çalısan bir pc gibi olsun istiyorum. tek kullanıcı oldugu içinde draytek modem kullanıp ipsec vpn kurmak istemiyorum

kıacası benim vpn kurmamdaki amaç internet erişimini kısıtlama (kullanıcı insiyatifine bırakmadan) bunu software ile yapabilirmiyim yoksa vpn modem kurmak kaçınılmazmıdır ?

Gönderildi : 06/07/2010 17:18

(@KemalAKBALIK)
Estimable Member

açılışta vpn bağlantısını yapmaz ise eğer otomatik başlamaz vpn 

Gönderildi : 07/07/2010 14:57

Paylaş: