Forum

Fortigate 100A'da M...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 100A'da Massenger izni

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
356 Görüntüleme
(@gokhanavci)
Gönderiler: 53
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhabalar:

fortigate 100A cihazına sahibim şirket içersinde msn kullanılmasına öğlen arası ve aksam 5 8 arası izin vermek istiyorum bunu fortiden nasıl ayarlıyabilirim yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Gönderildi : 19/10/2009 17:08

(@GokhanCebiroglu)
Gönderiler: 97
Estimable Member

arkadaşlar merhabalar:

fortigate 100A cihazına sahibim şirket içersinde msn kullanılmasına öğlen arası ve aksam 5 8 arası izin vermek istiyorum bunu fortiden nasıl ayarlıyabilirim yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Selam dostum,,

Firewall schedule kısmından zamanlareı ayarlaman gerek dostum ilk basta,

Daha sonradan ise firewall policy den kural olusturup ilk basta olusturdugun zaman aralıgına izin verip kuralı yazıyorsun daha sonradan ise aynı kuralı denny deyip olayı bitiryorsun..:)

Gerci anlamamıs olabilirsin ama bunu oyle uzun uzun kural yazıp zaman aralıgını olusturup anlatmak gerek..:=) 

Gönderildi : 19/10/2009 21:08

(@M.OzanBaysal)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Merhaba

Ben 110c kullanıyorum ordan caps çektim.

Hem öğlen arası ve hemde 5-8 için ayrı ayrı kurallar yazmanız gerekli çünkü schedule de multiple seçenek yok

[IMG] [/IMG]

[IMG] [/IMG]

bu şekilde schedule oluşturduktan sonra protection profile oluşturmanız gerekli orda ise msn'e izin vermiş olmalısınız. Oluşturduğun protection profile'ı da bu kuralda aktif ettiğinizde istediğiniz olacaktır.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 20/10/2009 20:51

Paylaş: