Forum

Zero-day açığı için...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Zero-day açığı için güncellemeden sonra yaşadıklarım exchange2016 cu16 to cu19

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,910 Görüntüleme
(@metininci)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Dün akşam mevcut olan saldırılar için güncelleme kararı aldık ve bazı problemler yaşadık aynı durum sizin başınıza gelirse bizim gibi 6 saat vakit kaybetmenizi istemediğim için bunu yazıyorum.

Exchange 2016 cu16 dan cu19 güncellemesi yaptık. 3 adet cas 2 adet dag üyesi mbx güncelledik.

Yaşadığımız sorunlar;

Güncellemeden sonra database index failed sorunu yaşarsanız aşağıdaki servisin disable olduğunu göreceksiniz. Güncellemeden sonra nedense bu servis disable olarak kalıyor. Bu servisi auto yapıp start edin.

Microsoft Exchange search host controller

Ardından şu hata ile karşılaştık

owa http error 500 veya Exchange owa/auth.owa 500 Internal Server Error ve Server Hangup

Bu hata owa versiyonun eski kaldığından kaynaklandığını anladık. Ecp ve owa çalışmıyordu ve aşağıdaki işlem ile bunu çözdük

Mbx suncunuzda Exchange Management Shell üzerinde bu konuma gidip aşağıdaki ps leri çalıştırın ardından IIS restart edin. Bir sunucuda güncellemek yetiyor.

%ExchangeInstallPath%\bin

ve ya

C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\bin

Run the .\UpdateCas.ps1

Run the .\UpdateConfigFiles.ps1

Eğer bu paylaştıklarım ile sorununu çözdüyseniz yorum yazmanızı rica ederim çünkü sorunun sadece bizde kaynaklandığına inanmak istemiyorum 🙂

Gönderildi : 07/03/2021 20:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Paylaşım için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/03/2021 00:20

(@metininci)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Tekrar eklemek istiyorum müşterim de aşağıdaki hatayı aldım yukarıdaki ps ler bunu da çözdü.

Description: An exception occurred while processing your request. Additionally, another exception occurred while executing the custom error page for the first exception. The request has been terminated.

Mbx suncunuzda Exchange Management Shell üzerinde bu konuma gidip aşağıdaki ps leri çalıştırın ardından IIS restart edin. Bir sunucuda güncellemek yetiyor.

%ExchangeInstallPath%\bin

ve ya

C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\bin

Run the .\UpdateCas.ps1

Run the .\UpdateConfigFiles.ps1

Gönderildi : 10/03/2021 17:01

Paylaş: