Forum

Silinmiş Öğeler Kla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Silinmiş Öğeler Klasörü Boşalmıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,005 Görüntüleme
(@hakki)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese selam,

Exchange 2010 sunucumu exchange 2016'ya yükselttim. İşlemden bir süre sonra bazı kullanıcı mailbox'larının silinmiş öğeler klasörü içerisindeki mailleri silinmediğini fark ettim. Epey bir araştırma yaptım ama bir sonuç alamadım. Böyle bir durumla dünyada bir ben karşılaştım sanırsam 🙂 durumun çözümü ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 29/01/2021 11:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Tam olarak nasıl bir aksiyon alıyorsunuz ve sonuç ne oluyor?

Ek olarak retention policy olabilir mi? Genelde bu tür policyler olur ise maillerin silinmesi kanuni nedenler ile engellenir. Yani buna legal hold denilmektedir.

Bu komutun çıktısı nedir acaba?

Get-RetentionPolicy

Yada ilgili kullanıcı için

Get-Mailbox "hakan" | fl *reten*

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/01/2021 20:17

(@hakki)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner bey geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Ekteki resimdeki gibi bir anormalik göremedim. Daha önce litigation hold ayarlarından kaynaklı olabilme ihtimaline karşı onu da kontrol etmiştim. Ama hala çözüm bulamadım. Muhtemelen senelerin mailbox'ını yeni bir mailbox 'a taşıyarak çözümden başka bir fikir aklıma gelmiyor. Çünkü yeni mailbox'larda bu durum oluşmuyor.

Screenshot 9

Gönderildi : 03/02/2021 11:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Eğer kuralda bir sorun yok ise ki olsa da aslında outlook da öğelerde bunu gösterir, yani uygulanan saklama politikaları ve tag yani etikketleri. Bu durumda muhtemel bozulma olmuş olabilir posta kutusunda. Çok kafaya takıyorsanız MFCMAPI ile bakarsınız ama yorucu olabilir. En temizi taşımak sanki.

GitHub - stephenegriffin/mfcmapi: MFCMAPI

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/02/2021 13:16

Paylaş: