Forum

PST export esnasind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] PST export esnasinda Timeout hatasi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
630 Görüntüleme
(@alpayakyol)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows Server 2012 uzerine kurulu Exchange Server 2013 ortaminda bir kullanicinin hesabini PST export yapmak istedigimizde islem baslangicindan bir sure sonra asagidaki hatayi(metin baska dilden cevrildi) aliyoruz.

Error

Timeout calling "net.tcp://server/Microsoft.Exchange.MailboxReplicationService server (15.0.1497.28 caps:1FFF)". Error Details: This request operation sent to net.tcp://server/Microsoft.Exchange.MailboxReplicationService did not receive a response within the configured timeout (00.01.00). The time allotted for this operation may have been part of a longer timeout. Possible causes: The service is still processing the operation, or the service could not send a response message. Consider increasing the operation timeout (by casting the channel/proxy to IContextChannel and setting the OperationTimeout property) and ensure the service can connect to the client.

Bahsedilen 1 dakikalik zaman ayarini degistirmek bu isi cozer mi, bu zaman ayarinin nerde oldugu hakkinda bilgi verebilir misiniz?

MsExchangeMailboxReplication.exe.config dosyasindaki

kismini 20dk yaptim ama bisey degismedi. Bu ayarla ilgili tavsiyeler okudum ama faydasi olmadi.

Gönderildi : 28/02/2022 16:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Sanırım bunu arıyorsunuz;

When you attempt to move mailbox from/to Exchange Online, you receive the error "The call to Microsoft.Exchange.MailboxReplicationService timed out" | Microsoft Docs

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/02/2022 16:57

(@alpayakyol)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet sorun burdaki gibi ama cozum olmadi bu probleme.

Servislerde MSExchangeMailboxReplication restart yaptim, daha sonra UNC icin ulasilamiyor hatasi verdi.

Daha sonra UNC guvenlik ayarlarinda Exchange Trusted Subsystem grubunu ekledim ve hemen calisti, islemin siraya alindigini bildirdi.

Gönderildi : 28/02/2022 17:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Alpay Bey, öncelikle ilgili paylaşım için zaten bu iznin tanımlı olması gerekiyordu. Bu izni verdikten sonra yine aynı hatayı alırsanız verdiğim linkteki değişikiği yapmanız yeterli olacaktır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/03/2022 10:31

Paylaş: