Forum

Office 365 Exchange...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 Exchange Kural Tanımlama hk.

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
677 Görüntüleme
(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
Şirketimizde office365'e geçtik ancak direk POP3 mailler Office365'e geçiş yaptık. Şu an local'de bir Exchange sunucusu yok.

Office 365 Exchange üzerinden de distribution group oluşturduk bir sorun yok ancak bu gruba mail gelmesini engellemek istiyoruz grup ayarlarından denedik,kural oluştururaz denedik ancak işlem sonucunda da mail gelmeye devam ediyor.

Local'de bir Exchange  olmadığı için mi çalışmıyor acaba daha önce direk POP3 üzerinden geçiş yapan var ise yardımcı olur ise sevinirim.

Teşekkürler

Gönderildi : 02/12/2020 17:12

(@ceysenturk)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Merhaba Servet Bey,

O365 te ye alan dağıtım gruplarının temel amacı gelen e-postaları dağıtmaktır. Dağıtım Listeleri için sadece kuruluş içi e-posta alma ya da kuruluş içi ve dışı e-posta alma seçenekleri mevcut. O nedenle aslında tam olarak gerçekleştirmek istediğiniz işlemi belirtirseniz farklı bilgiler de paylaşabilirim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 02/12/2020 17:17

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

İşlemi yapıyoruz ancak aşağıdaki hata alıyoruz.

1
2

Gönderildi : 02/12/2020 17:30

(@ceysenturk)
Eminent Member

Merhaba,

1 - Bu dağıtım listesi Office 365 üzerinde mi oluşturuldu yoksa on-premden migrate mi edildi ? 
2 - Hali hazırda local AD üzerinden O365'e DirSync durumu aktif mi ? 

Kolay gelsin.

Gönderildi : 02/12/2020 17:53

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

1 - AD üzerinde oluşturdu onprem oluşturulup migrate edildi

2- Aktif 

Gönderildi : 02/12/2020 17:58

(@ceysenturk)
Eminent Member

Merhaba,

DirSync aktif senaryolarda user ve migrate edilen öğelerle ilgili işlemler yerel AD üzerinden gerçekleştirilip tekrar AD Sync ile O365'e aktarılmalıdır. Direkt olarak O365 üzerinde işlem gerçekleştirilemez.

Bu ileti 3 yıl önce Ceyhan Şentürk tarafından düzenlendi

Gönderildi : 02/12/2020 18:19

(@servettarhan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Aslında siz dedikten sonra biraz daha baktım aslında bizim "msExchRequiredAutoToSendTo" bu ayar üzerinden ilerlemek gerekiyor diye düşünüyoruz ancak biz de  distribution group ayarların da attribute Editor üzerinde "msExchRequiredAutoToSendTo" ayarı yok.

WhatsApp Image 2020 12 03 at 10.29.51

Normal de aşağıdaki görseldeki gibi olması gerekmiyor mu ?

Screenshot 1
Bu ileti 3 yıl önce 2 defa Servet TARHAN tarafından düzenlendi

Gönderildi : 03/12/2020 10:58

(@ceysenturk)
Eminent Member

Merhaba,

Belirttiğiniz attribute üzerinde işlem yapabilmek için extend ad scheme işlemi yapmanız gerekmekte. Daha önce şöyle bir makaleyi not almıştım, incelemenizi tavsiye ederim;

https://www.michev.info/Blog/Post/1370/aadconnect-and-extending-the-on-prem-ad-schema

Kolay gelsin.

Gönderildi : 03/12/2020 12:12

Paylaş: