Forum

exchange server yön...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] exchange server yönetim ekranı açılmıyor

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
520 Görüntüleme
(@ali_koca)
Gönderiler: 669
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Exchange server en son zafiyet yüklemesi yaptıktan sonra mailler çalışıyor. fakat yönetim ekranına girmek istediğimizde aşağıdaki

hatayı veriyor.

this page isn't working

mail.cas is currently unable to handle this request.

HTTP ERROR 500

Gönderildi : 14/05/2021 22:33

(@ali_koca)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

1) En son zaafiyet yüklemesinden önce snopshot almıştım. cas tarafında snopshot dan geri dönsem sıkıntı olurmu?

2) Aşağıdaki gibi yapıp remove yaptım fakat create etmek istdiğimde aşağıdaki hatayı veriyor. 1 cas 2 mailbox var.

To remove: Remove-OwaVirtualDirectory -Identity "exchange server name\owa (default Web site)"

To recreate: New-OwaVirtualDirectory –WebSiteName

PS] C:\Windows\system32>New-OwaVirtualDirectory -InternalUrl "https://mail.cas.tr/owa" -ExternalUrl "https://
mail.ca.com.tr/owa"
Argument: -Role ClientAccess
+ CategoryInfo : InvalidArgument: (:) [New-OwaVirtualDirectory], ArgumentException
+ FullyQualifiedErrorId : [Server=mailbox2,RequestId=d698afc7-3466-4c68-ba83-41a8a9d3db820,TimeStamp=5/14/2021 1
1:38:33 PM] [FailureCategory=Cmdlet-ArgumentException] FFB09EC2,Microsoft.Exchange.Management.SystemConfigurationT
asks.NewOwaVirtualDirectory
+ PSComputerName : mailbox2.firma.local

[PS] C:\Windows\system32>

Bu ileti 3 yıl önce 2 defa Ali_KOCA tarafından düzenlendi

Gönderildi : 15/05/2021 00:49

(@ali_koca)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

komutu çalıştırdım. owa oluştu fakat 500 hatası devam ediyor. snapshot dönsem olurmu cas server için

cas server'ın kendi içinden owa ya gittiğimde aşağıdaki hatauı veriyor

• The website is under maintenance.
  • The website has a programming error
Bu ileti 3 yıl önce Ali_KOCA tarafından düzenlendi

Gönderildi : 15/05/2021 03:24

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

@Ali_KOCA merhaba;

1. Aldığınız hata mesajı çok genel.
2. Ne tür bir Snapshot'tan bahsettiğinizi bilmiyoruz ama birisi kahramanlık yapıp sorun olmaz derse ve bu cevaba istinaden bir kahramanlıkta siz yaparsanız ve uygulama sonucu sorun daha da büyürse ne olacak?
3. Riskli bir serviste riskli süreçler yönetiyorsunuz! Servisin sizin için önemini bilmiyorum ama eğer test ortamı değilse danışmanlık alın derim.
4. İkinci madde de yazdıklarıma fazla aldırış etmeyin, başlığı sahiplenip destek olacak arkadaşlara da saygı duyduğumu ayrıca belirteyim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 15/05/2021 15:23

(@ali_koca)
Noble Member
Konu başlatıcı

@SerkanAtes

Serkan hocam teşekkürler

Saatler süren işlemden sonra sorunu çözdüm. 1 cas 2 maibox daki patchleri sildim.  sorun düzeldiğini görünce tekrar yükledim.

şu an sorun yok. anladığım kadarı ile ilk patchler bazı dll leri bozmuş.

Gönderildi : 15/05/2021 15:48

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Geçmiş olsun, geri bildiriminiz içi teşekkürler.

Gönderildi : 15/05/2021 16:54

Paylaş: