Forum

Exchange server mai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server mail gönderilecek mail sayısını kısıtlama hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
679 Görüntüleme
(@ali_koca)
Gönderiler: 669
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Daha önce sormuş, kendimde araştırdım. Fakat bulamadım. Aşağıdaki işlem ile ilgili bir bilginiz varmı

1) Tüm mailboxların mail gönderilecek kişi sayısının dışarıya almak

2) Aynı anda tüm kullanıcılara örneğin aynı anda 100 den fazla mail gönderiminin engellenmesi gibi bir kural yazmak

Teşekkürler

Gönderildi : 16/06/2021 12:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

https://office365itpros.com/2020/01/17/custom-recipient-limits-exchange-online-mailboxes/#:~:text=A%20more%20specific%20example%20is,and%20could%20not%20be%20changed.

buradaki kelimelerle aramanızı çeşitlendirebilirsiniz.

2. soru biraz mantıksız. Benzer şekilde uğraşırsanız transport rule ile reciepent sınırlayabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/06/2021 16:21

(@ali_koca)
Gönderiler: 669
Noble Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz 

İbrahim bey cevap için teşekkürler. bu şekilde rapor almıştım. powershell üzerinden fakat dışarıya atamamıştım. bununla ilgili komut vr mı?. Alacağım liste mailboxların aynı anda gönderim sayısı

Gönderildi : 18/06/2021 12:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

https://docs.microsoft.com/en-us/powershell/module/microsoft.powershell.utility/export-csv?view=powershell-7.1

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/06/2021 20:43

Paylaş: