Forum

Exchange Server Ima...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server Image Restore sonrası Componentler Inactive

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
767 Görüntüleme
(@burakbilge87)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba herkese,
Exchange Server 2013 üzerine CU23 yükleme sırasında hata aldım ve sonra Image backuptan aynı gün olan yedeğime geri döndüm. Gönderilen mailler Outlook ta Drafta kalıyor ve kontrol ettiğim Servercomponentler inactive durumda ve hiçbir şekilde active olmuyor.
Image restore sonrası yapmam gereken farklı bir ayar varmıdır? yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler şimdiden.

Gönderildi : 14/03/2021 14:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Selam, muhtemel bakım modunda taklımış olmalı, imajdan dönmek ne yazık ki doğru bir yöntem değil ama bu durumda sizin çok bir seçeneğiniz yok gibi, bunu çözmek için olay günlüklerini kontrol edip neden bileşlenlerin bakım modunda kaldığını öğrenmeniz gerekli.

Yedekten döndüğünüz makine sadece exchange server ise onu domainden çıkarıp tekrar alın, secure channel password değişmiş olabilir ama bunları loglardan okumanız gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/03/2021 14:57

(@burakbilge87)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim yanıt için,

Bende Restore etmek istemezdim ama CU9' dan CU23' e upgrade yaparken aşağıdaki hatayı aldım, çözemeyince yedekten döndüm :(.

Aşağıdaki hata ile daha önce karşılaştınız mı? Eski sunucum hala duruyor, eğer aşağıdaki sorunu çözebilirsem Restore edilen Sunucuyu silebilirim.

Error:
Installing product C:\Users\administrator.XXXX\Desktop\CU23\exchangeserver.msi failed. Fatal error during installation. Error code is 1603. Last error reported by the MSI package is 'The installer has insufficient privileges to access this directory: C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\FrontEnd\HttpProxy\owa\auth\15.0.1497. The installation cannot continue. Log on as administrator or contact your system administrator.'.

Gönderildi : 14/03/2021 15:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Aslında basit bir yerki hatası gibi, sanırım yüklemeyi runas admin ile çalıştırmadınız veya ilgili dizin için yüklemeyi çalıştıran kullanıcı yetkiis yokmuş, keşke yetkiyi verip setup' ı bir kez daha çalıştırsaydınız, şimdi durumunuz muhtemel bunda daha sorunlu.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/03/2021 15:06

(@burakbilge87)
Active Member
Konu başlatıcı

Runas ile setupı çalıştırmıştım ve C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\FrontEnd\HttpProxy\owa\auth klasörü için Domain Admin Administrator kullanıcımın yetkisi vardı.

Gönderildi : 14/03/2021 15:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

O zaman .net 4.8 yüklemediğiniz için olabilir, CU23 .net 4.8 ister ama sizin mevcut sürüm 4.8 desteklemez. ondan önce 4.8 yükleyin yoksa yükseltmeyi yapın. Yani CU gereksinimleri eksik kalmış.

Gönderildi : 14/03/2021 19:27

(@burakbilge87)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim, o şekilde deneyeceğim.

Gönderildi : 15/03/2021 08:28

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Gönderen: @burakbilge87

Çok teşekkür ederim yanıt için,

Bende Restore etmek istemezdim ama CU9' dan CU23' e upgrade yaparken aşağıdaki hatayı aldım, çözemeyince yedekten döndüm :(.

Aşağıdaki hata ile daha önce karşılaştınız mı? Eski sunucum hala duruyor, eğer aşağıdaki sorunu çözebilirsem Restore edilen Sunucuyu silebilirim.

Error:
Installing product C:\Users\administrator.XXXX\Desktop\CU23\exchangeserver.msi failed. Fatal error during installation. Error code is 1603. Last error reported by the MSI package is 'The installer has insufficient privileges to access this directory: C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V15\FrontEnd\HttpProxy\owa\auth\15.0.1497. The installation cannot continue. Log on as administrator or contact your system administrator.'.

Selamlar @burakbilge87 ,

Maalesef Exchange Sunucunuz enfekte olmuş ilgili dizinin  ntfs  güvenlik ayarlarını  değiştiriyorlar  haftasonu  bir exchange 2013 cu23  yüklemesi  yaparken  farkettim everyone read   yetkisini  kaldırıp authenticated  users  read / system full ve domain administrator full yetki vererek  kuruluma  devam   edebilirsiniz. Sonrasında  mutlaka Microsoft un yayınladıgı  scripti  çalıştırarak  enfekte  olup   olmadıgınızı  kontrol edin.

Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 15/03/2021 09:06

(@burakbilge87)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Cumhur Bey,

4688 Event ID logu oluşmuyor. Bu konuda nasıl emin olabiliriz?

Gönderildi : 15/03/2021 12:47

Paylaş: