Forum

Exchange 2019 Distr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange 2019 Distribution Group Dışarıdan Mail Kısıtlama Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,384 Görüntüleme
(@hakki)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Selamlar,

Exchange 2019 sunucuda Distribution Group oluşturdum. Gruba sadece belirli adreslerin mail atabilmesi için "Only senders in the following list" ayarlarını gerçekleştirdim. Kontak olarak eklediğim bir adresten eposta gönderdiğim de aşağıdaki hata mesajını almaktayım. Konuyla ilgili şimdiden destekleiniz için teşekkür ederim.

Remote Server returned '550 5.7.124 RESOLVER.RST.RestrictedToGroupPermission; not authorized to send to the distribution list because the distribution list is set up to accept mail from list members only, or specific recipients only'

Gönderildi : 17/12/2021 10:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

ilgili bölümde bahsettiğiniz gibi bir seçene yok, aşağıdaki gibi bir kutucuk var, bunu işaretleyin

Senders inside and outside of my organization

Sonra ilgili adresleri ekleyin.

Bahsettiğiniz seçenek kullanıcı bölümünde yer alıyor, karıştırmış olabilir misiniz?

Keza kullanıcıda bu işlemi yapıyorsanız ve mail dış dünyadan gelecek ise bu kutucuk işaretli olmamalı

Require that all senders are authenticated

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/12/2021 10:59

(@hakki)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kısıtlı dağıtım gurubuna mail atma sorununuz düzeldi mi ? Exchange 2019 bir sunucuda aynısı yaşıyorum. Dışarıdan izinli kontak adres mail atamıyor. Aşağıdaki hatayı alıyorum.

Remote Server returned '550 5.7.124 RESOLVER.RST.RestrictedToGroupPermission; not authorized to send to the distribution list because the distribution list is set up to accept mail from list members only, or specific recipients only'

Gönderildi : 13/01/2022 01:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Hakkı bey benim cevabımı okudunuz mu? Aynı yerdesiniz, grup dışarıya kapalı, bu nedenle çalışmaz, önce açmalı sonra ilgili kontağı izinli listesine eklemeniz gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2022 11:52

Paylaş: