Forum

Exchange 2016 mailb...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange 2016 mailbox txt log sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
705 Görüntüleme
(@emredadas)
Gönderiler: 20
Trusted Member
Konu başlatıcı

Exchange 2016 mail serverimızda 4 adet veritabanı var (1.mailbox databese162111 2. Mudur 3.Yonetim 4.Personel) .

Databaselerdeki Txt Loglar çok yer kaplamaya başladığı için Windos Server Backup ve/veya Acronis ile mailboxın full yedeğini alıyorum.

Fakat hangi veritabanının yedeğini alırsam alayım sadece ilk veritabanının (1.Mailbox database162* olan) loglarını siliyor. Diğerlerinin loglarını silmiyor. Ecp den server/databesesleri kontrol ettiğimde sadece 1.veritabanının last full backup tarihi yazıyor. diğer veritabanlarınki sanki hiç backup alınmamış gibi boş duruyor. Ne yapabilirim.

Gönderildi : 10/02/2021 11:04
Konu Etiketleri

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Diğerlerinin yedeği düzgün alınmıyor demektir, windows backup ile o iş olmaz zaten, ama acronis ile sorun yaşamıyor olmanız gerekli. Eğer sorun yaşıyorsanız acronisi iyi bilen birisine bir danışın derim. Sonuçta yedek almak ve log silmek en temel işlem bu süreçte. Eğer hiç log silinmese VSS sorunu olacaktır ancak birinde alınması diğerlerinde alınmaması ancak farklı dizinlerde ise bu veri tabanları belki dizin bazlı vss sorunu yaşıyor olabilirsiniz. VSS loglarını kontrol edin.

Ek olarak acronis çok bilmiyorum ama yedek alırken logları sil gibi bir seçenecek var ise orada belki diğer db leri seçmeniz gerekiyor olabilir, yani acronis de de ayarları tam yaptığınızdan emin olun.

Yeriniz var ise bunu kullanın

BETest Aracı ile Exchange Server 2013 Yedekleme İşlemlerinin Gerçekleştirilmesi - ÇözümPark (cozumpark.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/02/2021 11:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4324
Co-Helper

"Eğer hiç log silinmese VSS sorunu olacaktır ancak birinde alınması diğerlerinde alınmaması ancak farklı dizinlerde ise bu veri tabanları belki dizin bazlı vss sorunu yaşıyor olabilirsiniz."
bence de muhtemel bu tip birşey var çünkü WSB ile aynı sunucu üzerinde çoklu db'lerin log'ları birleştirilir sorun olmuyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/02/2021 12:32

(@emredadas)
Gönderiler: 20
Trusted Member
Konu başlatıcı

Acronisin exchange backup agentını kaldırıp tekrar kurunca sorunumuz düzeldi. Teşekkürler.

Gönderildi : 15/02/2021 17:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/02/2021 17:26

Paylaş: