Forum

Exchange 2010 Outlo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange 2010 Outlook Arama Problemi.

6 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
622 Görüntüleme
(@mertyilmaz)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirket üzerinde bulunan clientlerden birini formatlamak durumunda kaldım. Gerekli kurulum ve ayarlamaları yaptım. Outlook kurup gerekli tüm e-postaları sunucudan çektim. Yalnız önceki halinde Arama kutusuna bir veri girildiğinde, posta kutusunda bulunan ekli maillerdeki eklerin içeriğini arama yapıyordu. Örneğin bir PDF dosyası içeriğinde "Hakan Uzuner" olarak isim geçtiğinde, arama sonuçlarında ilgili maili karşımıza getiriyordu. Şimdi bu sonucu alamıyoruz. Tecrübelerinize ihtiyaç duymaktayım. 

Not : Arama dizin seçenekleri kontrol edildi, hatta indeksleme baştan yapıldı. Eski disk dahil arama dizinine ekledim. Ne yaptıysam başaramadım.

Gönderildi : 23/08/2021 14:46

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

https://www.groovypost.com/howto/search-through-file-contents-windows-10/

bu sayfadaki ayar da pdf de file contents seçili olmalıdır.

- Daha önce hızlı searching için iyi bir eklenti kullanıyor olabilir.
- Win10 enhanced mod kullanılıyor olabilir.
- Aranması beklenen pdf 'lerin searchable olması gerekir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/08/2021 19:02

(@mertyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Saygıdeğer hocam gönderdiğiniz linkte bir şey göremedim ama ben mi yanlış gördüm acaba?

Gönderildi : 23/08/2021 21:41

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Sayfayı kaydırmışız linki düzelttim.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/08/2021 00:20

(@mertyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Çok teşekkür ederim ilginizden ötürü.

Dün akşam saatlerinde bir kaç araştırma sonucu çözebildim. Sorunu yaşayan başka arkadaşlar düşüncesiyle, 

Sorunun ana kaynağının PDF iFilter olduğunu tespit ettim. Sonrasında başka bir sorunla karşılaştım buda Adobe'nin artık 32bit yamasının olmadığıydı. İşletim sistemim eski ve 32bit olduğundan Adobe Acrobat Reader'in eski sürümlerini bularak bu sorunu da aşabildim. 

Başka arkadaşlara yardımcı olması dileği ile.

Gönderildi : 24/08/2021 09:04

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Geri dönüşünüz için teşekkürler. Searching uygulama ve sistem güncelliğinden oldukça fazla etkilenir.

Gönderildi : 24/08/2021 11:17

Paylaş: