Forum

exchange 2010 mac o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 mac os outlook bağlantı problemi

7 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
1,850 Görüntüleme
(@turnuklu)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Exchange 2010 sp3 mail sunucusundan windows ve mobil cihazlarda bağlantı, kurulum sorunu yokken mac bilgisayarlarda outlook ve mac mail kurulumu yapılamıyor. Owa webmail çalışıyor mailler geliyor ama mail silmek istediğimde ekteki hatayı alıyorum. Bu hatayla ilgili mevcut konu gördüm ve ordaki seçenekleri uyguladığımda sorun çözülmedi. Sanıyorum mac os üzerindeki sorunla bağlantılı. 

Virtual directory konumları remove edildi ve yeniden oluşturuldu ancak sorun devam ediyor. Kurulum aşamasında herhangi bir hata iletisi vermiyor, uzun süre bekletiyor sonra bağlantı sağlanamadı şeklinde uyarı alıyorum. autodiscovery ve ews bağlantıları çalışıyor.

owa

Gönderildi : 02/02/2022 10:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, desteği bitmiş bir ürün olduğu için eğer önerilenleri yapmanıza rağmen çalışmıyor ise yeni bir exchange kurarak sorunu gidermeyi deneyin. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/02/2022 11:27

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Ek olarak macos tarafından hiç anlamam geçenlerde denk gelmiştim sorununuz sertifika kaynaklı olabilir kontrollerinizi yaparsınız.

https://support.microsoft.com/en-us/topic/certificate-warning-in-outlook-2016-for-mac-9f0ff234-572a-aaa1-cd93-d39a11ec8f3c

https://community.spiceworks.com/topic/1839943-certificate-issues-in-outlook-for-mac

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/02/2022 12:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Abi sertifika hatası olsa böyle bir uyarı çıkarmaz, 302 redirection ile ilgili bir durum, artık kullanılmayan teknolojiler olduğu için ben şahsen vakit ayırmak istemediğim için araştırmıyorum çünkü bize bir yararı yok artık. Exchange 2022 çıkacak, 2010 daki sorunları araştırmak bence artık zaman kaybı.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/02/2022 13:38

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member

merhaba malesef IOS tarafı 2013 ve öncesi desteklemeyi sonlandırdı yada kısıtlı seviyede devam ediyor diye anımsıyorum.

benzer sorunu bende yaşamaktayım 2013 kullanarak tek çözüm upgrade yada Ex. Online gibi görünmekte.

Gönderildi : 02/02/2022 17:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Aynen bende onu diyorum aslında, bir bilgi işlem personeli olarak eski teknolojiyi yaşatmak için bu kadar efor sarf etmek doğru değil.

Gönderildi : 02/02/2022 17:23

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Uzman gözüyle Hakan abinin dediği herşey geçerli oturup bülten karıştırmak lazım ki ürün policylerinin güncel durumu anlaşılsın.

Berkay bey için de bilgi vermiş olayım Exch2010sp3 ile IOS güncel arasında çalışırlılık problemi yok şuan (1 yıl kadar daha sürecek) kendi mail ve mic.'un outlook app'i exchange acc ları ile çalışabiliyor. Exch2010 ile 365 hybrid geçiş senaryoları halen destekleniyor bir süre daha devam edecekmiş duyurulara göre kısacası geçiş için son uzatma süreleri tanıyor microsoft. Office2010 ile 365 hesapların desteği ise sonlandı min. office 2013 destekleniyor (bu da bir süre sonra kapanacak 2016 olacak min.) yani ios ve mobile app ile bağım şimdilik yok.
Fakat bilemediğimiz şey macos sürümleri ve "microsoft office for mac" tamamen farklı ürünler office for windows'tan.... mapi vs çalışır yapı ios dan tamamen farklı olduğu ve kurumsal da karşılaşmadığımız için ezbere bilmiyoruz macos vs sürümler ilgisinde destek sonlanımı olabilir.
Soruyu soran kişi öncelikle bültenler üzerinden bunu bulmalı yoksa Hakan abinin dediği gibi sürümler arasında destek sonlanmışsa (buna dair işaretler var nette) config vs uğraş tamamen boşa olabilir. Ben olsam öncelikle bunu ispatlar paralelinde yönetime bilgi verirdim.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/02/2022 17:48

Paylaş: