Anasayfa » Forum

Exchange 2010 ikinc...

[Çözüldü] Exchange 2010 ikinci mail tanımlama  

RSS
Fikret Cetin
(@FikretCetin)
Üye

Merhaba; başlığı yanlış seçmiş olabilirim kusurum varsa affola. Daha öncesinde EXCHANGE Server 2010 üzerinde Bir mail hesabına ikinci bir maili ekleyebiliyordum. Örnek benim mailim fikret@domain.com ve ben fikret kullanıcına info@domain.com  da eklediğimde infoya gelen mailler fikret kullanıcısına düşüyordu. Kısaca info isimli bir kullanıcı eklememe gerek kalmadan mail alabiliyordum. Ancak nasıl yapılacağını unuttum / bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.  

Alıntı
Gönderildi : 16/07/2019 4:48 pm
Konu Etiketleri
CumhurAltan
(@cumhuraltan)
Üye Forum Yöneticisi

Selamlar @FikretCetin,

Recipien Configuration / Mailboz  yolunu  izlediğinde  mail kullanıcılarını  göreceksin orada ilgili  kullanıcıya çift tıklayarak menusunu  açtığında  üstteki  tab larda e-mail address yazan  kısma  tıkladıktan sonra  add e-mail  diyerek  ikinci,üçüncü  mail  adreslerini tanımlayabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/07/2019 5:32 pm
Fikret Cetin beğendi
Fikret Cetin
(@FikretCetin)
Üye

@cumhuraltan

merhaba; cevabınız için teşekkür ediyorum. O şekilde sistem sorunsuz çalışıyor evet. Ancak şöyle bir ayrıntı var.

Örnek fikret@domail.com kulanıcısına info@domain.com u tanıttığımda; info@domain.com a attığım mail fikret@domain.com kullanıcısına düşüyor. Ancak gönderilen adres kısmında info@domain.com yazmıyor. Direk fikret@domain.com a gönderilmiş gibi görünüyor. Bunun bir çözümü var mıdır ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/07/2019 9:21 am
Paylaş:

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol