Forum

Exchange 2010 Gönde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Gönderen TR Karakter Problemi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
578 Görüntüleme
(@mattekudasai)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

garip bir problemimiz var 3-4 gündür süregelen. Her şey exchange'i restart etmekle başladı. 🙂

Ekte de görüleceği üzere yalnızca dışarıdan gelen maillerin isimlerinde TR karakter problemi oldu. Şirket içi, isminde Türkçe karakter bulunan kişilerde bir problem yok. 

e-mail adress policy'i update ettim. Hiç bir şey değişmedi. 

Bir fikri olan var mıdır? 

2
1

Gönderildi : 17/10/2019 16:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4271
Co-Helper

Sunucunun regional settings inde değişiklik var mı?

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/10/2019 16:35

(@mattekudasai)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Sunucunun regional settings inde değişiklik var mı?

Hayır, bir değişiklik olmadı.

Gönderildi : 17/10/2019 16:37

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

Merhaba,

Get-RemoteDomain ile CharacterSet  atamasını kontrol edebilir misiniz? uft-8 olması beklenir. Aşağıda bir set komutu paylaşıyorum ama kontrollerinizi yapmadan uygulamayın;

Set-RemoteDomain domain.com -CharacterSet utf-8 -NonMimeCharacterSet utf-8 -TNEFEnabled $false

Benzer bir sorunu ben, çıkan maillerde yaşamıştım ama imza uygulamasından kaynaklı olduğunu tespit ettik sonrasında. Dışarıdan mailler gelirken analiz eden bir ara katmanınız varsa burayı da incelemenizde fayda var.

Gönderildi : 18/10/2019 09:31

(@mattekudasai)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ekremersoy-2

Merhaba,

Get-RemoteDomain ile CharacterSet  atamasını kontrol edebilir misiniz? uft-8 olması beklenir. Aşağıda bir set komutu paylaşıyorum ama kontrollerinizi yapmadan uygulamayın;

Set-RemoteDomain domain.com -CharacterSet utf-8 -NonMimeCharacterSet utf-8 -TNEFEnabled $false

Benzer bir sorunu ben, çıkan maillerde yaşamıştım ama imza uygulamasından kaynaklı olduğunu tespit ettik sonrasında. Dışarıdan mailler gelirken analiz eden bir ara katmanınız varsa burayı da incelemenizde fayda var.

Merhaba,

Cevabınız için teşekkürler. Fakat MIME'da Non-MIME'da UTF-8 olarak ayarlı. 

1

Gönderildi : 18/10/2019 13:56

Paylaş: