Forum

Exchange 2010 dan 2...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 dan 2016 geçiş

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
1,529 Görüntüleme
(@atanurbarut)
Gönderiler: 118
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

server 2008 r2 sunucuda ad.dns,dhcp ve exchange 2010 kurulu yeni bir makinaya server 2016 kurulumu yaptım ad,dns,ve dhcp geçiş işlemi yapıldı ama  exc 2016 da problem yaşamaktayım yeni kullanıcıacıyorum 2010 da ve 2016  ya mail aktarımı yapıyorum ama eski kullanıcı mailleirni aktaramıyorum

hata aşağıdaki gibidir (bekleyen istek bar diyor ama bunu nasıl görebilirm veya iptal edebilirim) 

Hata: UserAlreadyBeingMigratedException:
‎'[email protected]‎' kullanıcısının zaten bekleyen bir isteği var.
Lütfen var olan isteği kaldırın ve geçerli toplu işlemi
sürdürün veya bu kullanıcı için yeni bir toplu işlem başlatın. -->
Mailbox ‎'xxxx xxxx‎' has a completed move request associated with it.
Before you create a new move request for the mailbox,
run the Remove-MoveRequest cmdlet to clear the completed move request.

ayrıca makinayı kapatıp acınca service deki exchange ile ilgili service hepsi start olmuyor

Gönderildi : 28/10/2020 21:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33131
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle Türkçe OS kurmayın, kullanmayın.

İlgili kullanıcı için bir taşıma işlemi var, öncelikle onu silmeniz gerekiyor, ger-moverequest komutu ile mevcut taşıma işlemlerini görebilirsiniz, remove-moverequest komutu ile ise istediğiniz taşıma işlemini silebilirsiniz.

get-moverequest | remove-moverequest derseniz var olan tüm taşıma işlemlerini siler ama lütfen öncelikle bitmemiş hiç bir işin olmadığından emin olun yoksa aktif taşıma işlemleride silinecektir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/10/2020 17:33

(@atanurbarut)
Gönderiler: 118
Estimable Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Merhaba Hakan Bey;

evet sizin yazdığınız gibi yaptım onda bir sorun yok ama sizin de bahsettiğiniz gibi hem Türkçe hem de standart kurulum yapmışım benim eski Exchange Enterprice yüklü bundan dolayı bir problem çıkarmı

kaldırmak istiyorum ama bir türlü kaldırmıyor 

ayrıca dün bir kaç kullanıcıyı taşıma işlemi yaptım ve eski sunucu ip olan tüm alanlarıda değiştirdim (dns,firewaal yönlendirme vs.) ama mailler gelip gitmiyor 

Gönderildi : 30/10/2020 09:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Hayır, sürüm ile ilgisi yoktur. Sanırım bir uzmana danışın yani bu iş göründüğü kadar kolay değildir. Bunun bir sürü nedeni olabilir, sorun çözmek için öncelikle nereye bakmanız gerektiğini bilmeniz gerekli.

Taşıma işlemini çözdüğünüzü anlıyorum bu durumda sorun artık transport seviyesinde olmalı, bunun içinde eski sunucu kuyruğuna bakarsanız orada bir hata kodu görmeniz gerekli, o hata kodunu paylaşırsanız belki onun içinde yardımcı oluruz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/10/2020 11:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Kaldırma ise ayrı bir konu kaldırmak için en basit anlamda yeni sunucuda hiç bir posta kutusu olmamalı, ancak 2016 dan 2010 a geri posta kutusu taşıma şansınız yok, kullanıcıların posta kutusunu silmeli, sonra 2010 da yeniden açmalısınız, ama önce legacydn kaydını almayı unutmayın.

Gönderildi : 30/10/2020 11:03

Paylaş: