Forum

Distribution group ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Distribution group Auto Reply Donme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,745 Görüntüleme
(@cigirturali)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ben [email protected] adında bir mail grubu olusturdum. Bu mail grubuna dışardan herhangi biri mail attığı zaman grubun ona belirleyeceğim otomatik yanıtın dönmesini istiyorum. Biraz uğraştım fakat yapamadım. Aşağıdaki şekilde kural yazıp denedım fakat mesaj atan kişiye değilde grup içerisinde ekli olan kişilere gidiyor.

image

Yardımınızı rica ederim.

Gönderildi : 02/09/2019 14:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz

https://www.codetwo.com/admins-blog/setting-an-autoreply-for-a-distribution-group/

Eğer Transport Rule ile yapmak istiyorsanız buraya tanımlayacağınız mesaj sınırlı olur ancak düşündüğünüz gibi outlook programındaki gibi uzun uzun metinler yazamazsınız.

Daha kolayı ise posta kutusu oluşturun, onu ilgili dağıtım grubuna alın, daha sonra o posta kutusu için outlook profili üzerinden OOF mesajı ayarlayın. Ardından transport rule yazın

- Condition: email send to the distribution group
- Condition: from outside of the organization
- Action: bcc to the auto-reply mailbox

Yada bu tür iş ihtiyaçlarınız için transport rule' dan daha gelişmiş özellikler sunan aşağıdaki ürünleri satın alabilirsiniz

https://www.codetwo.com/exchange-rules-pro/

https://www.exclaimer.com/auto-responder/

Son olarak sınırlı mesaj bana yeter derseniz

- Condition: email send to the distribution group
- Condition: from outside of the organization
- Action: olarak aşağıdaki seçip kısa bir metin yazacaksın.

Untitled

Ancak buraya yazabileceğiniz metin sınırlıdır. Eğer metin HTML olsun diyorsanız aşağıdaki gibi öncelikle new system message oluşturmamız gerekiyor;

New-SystemMessage -DsnCode 5.7.900 -Language Tr -Internal $False -Text '<p><span style="background-color: #ffffff;">Değerli M&uuml;şterimiz, <br />Bize az &ouml;nce ilettiğiniz mailiniz ne yazık ki bize ulaşmayacak.<br />Şirketimize iletmek istediğiniz talepleriniz, g&ouml;r&uuml;ş ve &ouml;nerilerinizi; info@cozumpark.yok adresi &uuml;zerinden bizimle paylaşabilirsiniz.<br />CozumPark olarak, size daha iyi bir deneyim yaşatabilmemiz adına geri bildirimlerinizle bize destek olduğunuz i&ccedil;in teşekk&uuml;r ederiz<br /></span></p>'

Bu durumda ise action aşağıdaki gibi olur ama bu son iki yöntem OOF mesajı gibi gitmez, bildiğin NDR olarak gider, yani bu metnin altında teknik bilgilerde çıkar.

SNAG 0636

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/09/2019 20:07

Paylaş: