Forum

Exchange 2007 dagıt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 dagıtım listeleri

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@erenSanli)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bir dagıtım listesi olusturdum, dl bt ekibi adında. bu dagıtım listesine mail atılınca otomatik olarak diger bölgede bulunan bt direktrone cc yapmasını saglamak istiyorum. dagıtım listesi ayarlarında forward secenegı yok, bunu nereden yapabiliriz

kime kısmına bu dagıtım listesi eklendiginde otomatik olarak bir mail adresini cc ye eklenmesi,,google da da pek bısey sey cıkmadı bu konuyla ilgili

tesekkurler

Gönderildi : 28/04/2009 19:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bu işlemi Transport Rules ile yapabilirsin.

makaleler bölümünde Transport Rules ile ilgili bir kaç makale var en azından oluşturulması ile ilgili sana fikir verir.

kolay gelsin

Gönderildi : 28/04/2009 20:19

(@erenSanli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler

transport rules da direk dagıtım listesine göderilen mesajı şu kişiye kopyala diye bir secenek yok ama biraz karıştırıp bulacağız artık

dağıtım listesinin içindeki kişilere gönderileni, diğer bir kişiye kopyalıyıp gönderiyor ama bu sefer de kime kısmına sadace dağıtım listesinin içindeki uye bir kişiyi eklesem bile (dağıtım listesini eklemeden), bu sefer yine diğer kişiye kopyalıyor

Gönderildi : 02/05/2009 18:29

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Transport Rules yeni bir rules oluşturduğunuzda; from member of distribution list ardından ; sent to peope seçip cc yapacağınız kişiyi gösterin yine aynı pencerede " with any of cc recipients being people"  seçin istediğiniz kişiye CC gidecektir aynı zamanda.

Gönderildi : 03/05/2009 06:36

(@erenSanli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

örnek üzerinden gidelim

istenen: bt ekibi dagıtım listesine atılan mesajlar otomatik olarak Ayse ye cc gitsin

dagıtım listesi :bt ekibi

dl bt ekibi uyeleri:Ercan ve Ahmet

cc yapılacak kisi :Ayse

kime kısmına dl bt ekibi olarak yazıldıgında, Ayse ye cc yapıyor

ancak örneğin  kime kısmında sadece Ahmet'e  baska bir mesaj attıgımda da Ayse'ye cc yapıyor,bunu engelleyemedim

Gönderildi : 03/05/2009 22:38

(@erenSanli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Sorun şöyle çözüldü , bilgi için

Transport rule kısmında ilk ekranda," sent to people "kısmında, sadece kişileri değil, aynı zamanda dagıtım listesini de seçebiliyormusuz

onu seçince, bir sonrakinde de cc to kısmına , cc yapılacak kişiyi seçip ,kuralı oluşturunca, sorunsuz çalışıyor

Gönderildi : 12/05/2009 14:00

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Bilgi için teşekkürler

Gönderildi : 12/05/2009 14:03

Paylaş: