Forum

gönder al yapa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gönder al yaparken hata

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
707 Görüntüleme
(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba e-mail gönderirken resimdeki gibi bir sorun ile karşılarşıyorum.  Yapımızda exchange server 2007 var. Her e-mail yoldağımda böyle bir hata ile karşılaşıyorum.

Gönderildi : 16/04/2009 11:11

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Arkadaşlar lütfen postlarınızda biraz ayrıntı verin.

Bu hatayı her kullanıcıda mı alıyorsunuz? Kullanıcının işletim sistemi nedir?Proxy kullanıyor musunuz? Bu hata olduğunda kullanıcı mail alıp gönderebiliyor mu? v.s

Gönderildi : 16/04/2009 11:33

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Exchange Management Console=>Server Configuration=>Mailbox=.Database Management sekmesine  gel=>

First Storage Group (Sağ tıklayarak  özelliklere gir)=>Client Settings =>Offline Address Book alanına gel=>browse butonuna tıkla ve sistem üzerinde tanımlı geçerli olan OAB  seç ve ekle.

Ama lütfen bu tür soruların cevalarını forumda aratarak bulunuz.

Saygılar,

Gönderildi : 16/04/2009 11:36

(@system.gokan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocam ;

işletim sistemi xp professional sp2 yada 3 sadece bu kullanıcıda (sistem mail sunu olarak ex.2007 kullanıyoruz) proxy kullanımıyor. Mail gönderip alabiliyor ancak gönder/al esnasında o hata ile karşılaşıyor. Maillerimizde herhangi bir problemimiz yok.

Saygılarımla...

Gönderildi : 18/04/2009 14:04

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Selahattin Beyin postunda bahsettiği ayarı uyguladınız mı?

Gönderildi : 20/04/2009 11:16

(@system.gokan)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba hocam ne yazıkki Selahtin bey 'in dediklerini yapamıyorum. exchange server 2007 yöneticisi olan arkadaş bakabiliyor sadece o yüzden bakamdık. Burada sormamn sebebi acaba mapi client tarafında bir şey yapılıp yapılamıyacağı idi.

Saygılarımla...

Gönderildi : 21/04/2009 00:49

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Paylaş: