Forum

Mail gidememesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail gidememesi

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba sbs 2003 üzerinde exchange 2003 var. mail atımında bi sorun yok ama son 3-5 gündür yurtdışındaki bazı firmalara mail attıgımız zaman sorunsuzca gönderdiğini gösteriyor ama müşteriler mailin gelmediğini söylüyor. mail gitmedi diye herhangi bir mesajta gelmiyor. acaba sorun ne olabilir. tşk.

Gönderildi : 03/04/2008 18:32

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba ;
www.mxtoolbox.com adresinden domaininizi check ediniz.Karalistelerde olabilirsiniz.İçeride trojanlı bir pc sürekli dışarı spam basıyorsa kara listelere girebilirsiniz.Kontrol etmekte fayda.3 gün önce sorun yoksa değişen nedir ?

Gönderildi : 03/04/2008 18:40

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

valla hocam bende anlamadım. kontrolleri yapmıştım ama bir daha yapıyım sizin başka öneribileceğiniz bişeyvarsa sevinirim.

Gönderildi : 03/04/2008 18:42

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

exchange Que... ne durumda,ESM üzerinden message tracking enable edip,ilgililoglara bakin.sadece tek biyermi yoksa genelmi sorununuz tek bi yerise karsi tarafin SCL degerleri ile alakalida olblir.

Gönderildi : 03/04/2008 18:58

(@birolerdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam sadece 3 tane mail adresine atamadık. ayrıca yapmamı söylediğiniz yerleri biraz daha açık olarak söyleyebilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 03/04/2008 18:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

[img] [/img]

bu bölümü kontrol edin

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/04/2008 13:44

(@orchadude)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhaba ben buralarda yeniyim,

queues ayarlarına baktım da orda:

internet mail smtp connector(sunucu)-hotmail.com(smtp connector) diye bir şey buldum. hotmaile çoğu clientimiz mail gönderemiyor, spf ayarlarını yapmaya çalışıyoruz ama, kimi kullanıcı gönderiyor kimi gönderemiyor.

yardım için teşekkürler.

Gönderildi : 23/05/2008 00:27

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

ilgili kullanıcılarda geri donen hata nedir?

Gönderildi : 26/05/2008 00:46

(@orchadude)
Active Member

Ancak hata mesajı yok, mailler yok lup gidiyor. ancak hotmailden bizimkilere mail atılırda bizimkiler reply yaparsa mail gidiyor, Direk atılan mailler yok oluyor.

??????

Gönderildi : 26/05/2008 23:00

(@orchadude)
Active Member

yardımcı olabilecek kimse yok mu? HOTMAİLE mail atamıyoruz.

Gönderildi : 16/06/2008 17:13

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhabalar

İyi günler mail gidememesi probleminin bende yaşıyorum ve hakan beyin gösterdiği queues bölümüne baktım orda bir çok kayıt var sanırım onlar gitmeyi bekeleyen epostalar , onları gonderebilmek için ne yapmalıyım . mail serverin dns kayitlarina mxtoolbox dan baktım problem gözükmüyor blacklistleride kontrol ettim ordada problem yok mail server exchange server 2003 tür.

iyi çalışmalar

önder 

Gönderildi : 16/06/2008 20:34

(@orchadude)
Active Member

Sanırım sorunu buldum. SPF kaydını yaparken statik ip aderesimizi yanlış girmişim.Düzeltince Hotmail'e mailler gitmeye başladı. SPF ayarlarınızı gözden geçirinderim.

Gönderildi : 18/06/2008 02:19

Paylaş: