Forum

Exchange Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2007 de Mailbox ve Client pcleri Yapılandırmak

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@omercem)
Gönderiler: 9
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server 2003 de DC ve ISA Server Kurulumunu tamamladım. Client pcleri DC ye dahil edip tüm yetkilendirmeleri yaptım. Exchange Server 2007 kurdum. Şimdi Exchange Server 2007 Yapılandırmasını Server ve Tüm Client makinalarda yapmak istiyorum yalnız gerekli dokumanları bulmadım yardımlarınız beklıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Gönderildi : 11/04/2009 15:16

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Exchange Server 2007 yapılandırma dökümanı mı bulamadınız. Nasıl bulamadınız?

Portalımızın Makaleler bölümünden haberiniz yok heralde??

Gönderildi : 11/04/2009 16:29

(@omercem)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Makaleler kısmından baktım yalnız istediğim bilgiler bana göre cok profesyonelce bu yuzden benım anlayabileceğim sekilde Makale varsa yardımlarınızı beklıyorum.  Ayrıca öğrenmek istediğim Mailbox olusturma ve de Client makinalarda Outlook kurulumunu Exchange Server üzerinden gerçekleştirmek.

"Exchange Server 2007 yapılandırma dökümanı mı bulamadınız. Nasıl bulamadınız"

"Portalımızın Makaleler bölümünden haberiniz yok heralde"

( Haberim var ama bulmadım! )

Gönderildi : 11/04/2009 20:23

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Exchange Server 2007 kurulum makalesi portalımızda vardır. MCSE olduğunuzu görüyorum ve MCSE birisinin gayet net şekilde anlayacağı türden yazılıyor makaleler. Bunun haricinde "daha basit" şekilde anlatılan olamaz. Sonuçta portalımızın bir seviyesi var ve belli bir kitleye hitap ediyoruz.

Zaten arama kısmına Exchange 2007 kurulumu yazsanız hemen çıkardı

Bknz: http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/19/exchange-server-2007-kurulum-ve-lk-testleri.aspx

Kurulum bittikten sonra recipent conf. altında mailbox var buradan new mailbox diyerek oluşturuyorsunuz.

ayrıca client outlook larını Exchange den nasıl oluştururuz diye bir soru mantıken olmamalı.

Client outlook lar client ın başına outlook kurarak olur zaten ilk kurulumdan sonra bağlantı türünde exchange i göreceksiniz, bunu seçtikten sonra exchange server makinesinin ismini ve kullanıcının adını yazmanız bağlantı kurmanız anlamında yeterli ve bu derece basittir.

Hatta Outlook 2007 kullanıyorsanız ve client ın logon bilgileri ile mailbox bilgileri aynı ise kendisi exchange server dan tüm ayarları alır.

Yine takıldıgınız yerde yardımcı oluruz, ancak makaleleri okuyun, anlicağınızı umuyorum.

Gönderildi : 12/04/2009 02:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

(@omercem)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mumin Bey,

Vermiş oldugunuz linkler çok acıklayıcı oldu ve işime yaradı 

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Kolay Gelsin.