Forum

Mail Gönderme ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Gönderme Sorunu

19 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,204 Görüntüleme
(@HakkiDogan)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Benim şöyle bir sorunum var Ms Exchange Server 2003 kullanıyorum bazı mail adreslerine mail gitmiyor ama o adreslerden geliyor normalde mail alma ve gönderme sıkıntımız yok ama mesela superonline.com bu adreste sıkıntı oluyor mail adreside doğru,karalistede de değiliz

cevaplarınız için teşekkür ederim

saygılarımla

Gönderildi : 10/04/2009 12:39

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Merhaba dönen bir hata mesajı yok sanırım.NDR yaptınız mı?

Gönderildi : 10/04/2009 13:35

(@HakkiDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba karşı tarafa telnet yolu ile mail göndermeyi denedim ama mail gönderme aşamasında sunucu ile bağlantı kayboldu mesajını verip işlemi sonlandırıyor,,,

Gönderildi : 10/04/2009 13:54

(@kadirakbaba)
Noble Member

Peki siz karşı tarafa mail atıyorsunuz karşı tarafa mail gidiyor ama size gönderikleri zaman  mail ulaşmıyor  Ve bunu bazı mail adresleri için yapıyor doğru mu anladım?Birde Exchange yapınızdan bahseder misiniz?Mailer sizin üzerinide mi duruyor.Antispam programınız var mı?

Gönderildi : 10/04/2009 14:26

(@HakkiDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

mail server kendi bünyemizde,spam kontrölünü hem cyberoam firewall üzerinde hem exchange server üzerindeki 3.parti bir yazılımla kontrölünü yapıyoruz ,sorun şu ki birkaç mail adresinden mail geliyor (normalde mail alma/gönderme sıkıntımız yok) ama gitmiyor zaman aşımına uğramakta karşı tarafın sunucusna ulaşamıyor

verdiği mesaj ise aşağıdadır

İletiniz, belirlenen alıcılardan bazılarına veya tümüne ulaşmadı.

Konu: test

Tarih:      2009-04-06 10:31

Aşağıdaki alıcılara ulaşılamıyor:

[email protected] 10:35

İleti belirtilen süre içinde teslim edilemedi.  Lütfen yeniden deneyin veya sistem yöneticinize başvurun.

<#4.4.7>

Gönderildi : 10/04/2009 16:03

(@kadirakbaba)
Noble Member

http://forums.techarena.in/small-business-server/929824.htm

http://support.microsoft.com/kb/284204

Yukarıdaki iki adresi bir kontrol eder misin? 

Gönderildi : 10/04/2009 16:40

(@HakkiDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yardımınız için teşekkür ederim

saygılarımla

Gönderildi : 10/04/2009 16:54

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sonuç nedir?

Gönderildi : 10/04/2009 17:09

(@HakkiDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sonuç aynı değişen birşey yok technetsupport içindeki 4.4.7 hata kodunun karşı tarafta sorun olduğunu söylüyor ama bana mantıksız geldi bu durum çünkü firmanın ya spam filtreleri çok sert yada onların hostinglerinde bir sorun var diyeceğim ama anlamadım bir türlü gmail,yahoo vs.. web tabanlı mail adreslerinden mail gidiyor

Gönderildi : 10/04/2009 19:15

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Peki siz yahoo yada hotmail e mail atabiliyor musunuz? SPF kaydında problem olabilir mi?

Gönderildi : 10/04/2009 19:34

(@HakkiDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hotmail,gmail,yahoo vs.bu gibi mail adreslerine mail atma sıkıntımız yok exchange üzerinden gönderilen maillerin yüzde 95 i gitmekte bir sıkıntımız yok ama bazı adreslere mail gitmiyor mail atamadığımız mail sunucularına telnet üzerinden mail atmaya çalıştım ama bağlantı kopuyor  büyük ihtimal sıçrama sayısı çok fazla diye düşünüyorum ama böyle bir sorun nasıl giderilir bilmiyorum mesela superonlline.com telnet üzerinden bağlanmak istedim ama siyah kran haricinde birşey çıkmıyor karşımıza

selamlar

Gönderildi : 11/04/2009 12:14

(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member

aynısı benim başıma geldi. ve ben bu sorunu çözdüm. izlediğim yol ise şu

1. http://cbl.abuseat.org/  adresine girerek ordan kendimi kara listeden çıkardım.

2. exchange nin bulundugu makinedeki spamları temizledim.

3. spf kaydı oluşturdum. (bunun için microsoftun toolunu kullandım)

umarım bunlar seninde işine yarar.

Gönderildi : 12/04/2009 20:08

(@HakkiDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

selam,

herhangi bir kara listede değiliz,spf kaydımız zaten var spam ile ilgili ise pek fazla sıkıntımızda yok

selamlar

Gönderildi : 13/04/2009 11:46

(@kadirakbaba)
Noble Member

Merhaba,

Sorununuz çözüldü mü?

Yoksa devam ediyor mu? 

Gönderildi : 13/04/2009 12:08

(@HakkiDogan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sorun devam etmekte yani spff kaydı,blacklist vs.sorunumuz yok ama yukarıda belirttiğim domainlere mail atamıyoruz,bu mail adreslerinden mail alıyoruz ama gönderemiyoruz...[:S]

Gönderildi : 13/04/2009 12:35

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Peki mail atamadığınız yerlerle görüştünüz mü? Sizi kara listeye almış olmasınlar yada filtrelerine takılıyor olmayasınız? Dediğinize bakılırsa sizde bir problem görünmüyor.

Gönderildi : 13/04/2009 13:14

(@kadirakbaba)
Noble Member

isterseniz özelden bir kaç işlem deneyelim sonra sorunu çözdüğümüz zaman buradan yazın..

Gönderildi : 13/04/2009 22:50

(@BilalARI)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Hakkı merhaba,

bu problemi nasıl çözdün. hempel.com' a mail atıyorum bir süre sonra teslim edilemedi maili alıyorum. mxtoolbox dan spf blacklist vb. testleri her iki domain içinde yaptım. fakat anormal bir duruma rastlamadım..

Gönderildi : 10/06/2011 15:30

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

hempel.com için mx kaydında sorun var. Dns kayıtlarını kontrol ettiriniz. http://www.mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=mx%3ahempel.com

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 12/06/2011 14:19

Paylaş: