Forum

mail yinlendirmeler...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail yinlendirmelerinde giden mailleri nasıl yönlendirebilirim?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar bir şubemizdeki bütün mail adreslerimizi aynı şubedeki bir mail adresine yönlendirmek istiyoruz.. ben gelenleri yönlendirdim fakat, şubedeki arkadaşlarımızın gönderdikleri mailleri bu mail adresine nasıl yönlendiricem beceremedim... bunu nasıl yapabilirim... yani sadece o şubeden gönderilen maili istediğim mail adresine nasıl yönlendirebilirim???

Gönderildi : 09/04/2009 17:06

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Maillerinizi nerede tutuyorsunuz?

Gönderildi : 09/04/2009 17:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

pardon ya unutmuşuz bilgileri yazmayı...

maillerimiz exchange serverımızda tutuluyor... server2003 kullanıyoruz... exchange 6,5 kullanıyoruz...

Gönderildi : 09/04/2009 17:32

(@ErcanOzkurt)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Bu yapmak istediğinizi ya kullanıcının bilgisayarında outlook kuralları ile yada exchange üzerinde arsivleme yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderildi : 09/04/2009 20:31

(@Anonim)
Konu başlatıcı

kullanıcı outlook üzerinden nasıl yapılır?

ayrıca exchange üzerinden arşivleme yapılarak, belli kişilerin gönderdiği mailler gelicek diye ayar yapabiliyormuyuz? yani benim bildiğim, bütün mailleri bir maile yönlendirme olmuyor mu öyle?

Gönderildi : 09/04/2009 21:11

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/93677.aspx

inceler misiniz?

Gönderildi : 09/04/2009 22:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bu gönderdiğiniz konuda, bir kişiden gelen mailleri bir başka kişiye nasıl yönlendiririm sorusu sorulmuş, benim istediğim ise; 4-5 kişinin (yani x şubemizdeki mailleri) gelen ve giden tüm maillerini ''y'' mail adresinede bir kopyasının gitmesini sağlamak..

yani; ali,ahmet,ayşe,fatma nın gelen ve giden tüm maillerinin bir kopyası mehmet arkadaşımızada gitsin...

Ben şimdilik şu şekilde çözücem bunu;

x şubesindeki 4-5 kişiye gelen maillerin bir koyasının ''y'' isimli kişiyede gitmesi için exchange serverda, kullanıcının ''Delivery Options'' bölümünden yaptım..

gönderdiklerini yönlendirmek için ise, hepsinin outlook 'u üzerinden kural oluşturdum.. adım adım anlatmak gerekirse;

1- yeni kural oluşturdan öncelikle ''gönderdikten sonra iletileri denetle '' yi seçtim

2- sonraki adımda ''yalnızca bu makinede'' yi seçtim

3- son işlem olarakta ''bilgi için kişi veya dagıtım listesi adresine gönder'' i seçerek, gönderilen mailin kopyasını göndermek istedigim mail adresini seçtim ve kuralımı etkinleştirdim..

bu şekilde istediğim kişilerin hem gönderilen maillerini, hemde gelenlerini istediğim adrese ulaştırmış oldum...

bunu fakat yeri gelmişken exchange üzerinden kısa şekilde yapılabilirmi diye öğrenmek isterdim.. bilen arkadaşlar varsa ve paylaşırlarsa sevinirim..

kolay gelsin..  

Gönderildi : 10/04/2009 12:39

Paylaş: