Forum

Exchange 2007 OWA C...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 OWA Certificate Problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@ErkanBalikci)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange üzerinde oluşturduğum certificate'yı ISA üzerine import ettim.Fakat certificate'nın ISA üzerinde güvenli olmadığını görüyorum ( This cerfiticate cannot be verified up to a trusted certification authority )  bu sebepten dolayı dışardan OWA ya bağlanmaya çalıştığımda Explorer üzerinde (Error Code: 500 Internal Server Error. The certificate chain was issued by an authority that is not trusted. (-2146893019) ) bu hatayı alıyorum.

Certificate almak için exc kurulu olan makinaya CA service kurulumu yaptım.Daha sonra owa için sertificate oluşturup exc'e import ettim.luşturduğum certificate'yı ISA üzerine import edip OWA publish listener için import ettiğim certificate'yı gösterdim.

ISA üzerinde Certficate'yı güvenilir duruma nasıl getirebilirim acaba ?

İyi geceler

Gönderildi : 03/04/2009 03:31

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

sertifikanın store location ı, Enterprise Root Certificates olsun. Buraya Import edin, güvenilir duruma gelir.

Gönderildi : 03/04/2009 12:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

isa server ile Exchange server arasındaki iletişim ne alemde acaba kontrol ettiniz mi?

kolay gelsin

Gönderildi : 08/04/2009 20:44

(@ErkanBalikci)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mümin hocam,

Isa ile exchange arasında herhangi bir problem yok.Certficate Trusted problemini Bugra hocanın söylediği gibi yapınca sorun düzeldi.Artık isa tarafında da sertifika güvenli olarak görülüyor. 

Fakat şimdiki problem OWA'ya dışarıdan bağlanmaya çalıştığımda username/password yazdıktan sonra aşşagıdaki hatayı alıyorum.  

Solving the Dreaded "500 Internal Server Error – The target principal name is incorrect" Error 2146893022

Bu hatadan Common name ile alakalı bir yanlışlık olabilecegini düşünüyorum.Exchange için CA oluştururken CA'nın common name'ine dışarıda çözümlenen NS serverda tanımladığım mail.xxxxxx.com şeklinde yazıyorum.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 13/04/2009 21:27

Paylaş: