Forum

Exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server 2003 Pop3 Connector sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@TanerOzyilmaz)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Şirketimiz bünyesinde ofis dışından şirket maillerine erişimde kullandığımız pop3 servisi bir nevi çalışmaz oldu, şöyleki; webbrowser üzerinden normal bir şekilde çalışmasına rağmen notebook kullanıcılarının Outlook'ta Tools- options- e-mail account -connection kısmındaki ''Exchange proxy settings'' kısmından tanım yapılarak kullancı adı ve şifre girerek ofis dışında veya evde direkt Outlook iconuna clickliyerek ofisteymiş gibi kullandıkları mail sistemi şirketimizin taşınmasından sonra çalışmaz oldu.Mail'i açıyorum ancak sağ alt köşede ''Disconnect'' olarak görünüyor ve yeni mailler gelmiyor.Şirket firewall'ımız dışardan desteklenmekte ve firewall tarafında sorun olmadığını iyice teyid ettik (mail'i bahsettiğim şekilde açtığımda 443 nolu porttan Exchange Server'a erişim olduğu firewall tafafından görüldü) ancak server tarafındaki ayarlarda herhangi bir değişiklik yapmadım. Sadece ilk açılışta Pop3 servisi stop olduğu için onu start ettim.Taşınma öncesi 213.X.X.X olan dış ip'nin taşınma sonrasında 84.X.X.X değimini server üzerinde bir yere girmem gerekiyor mu?

Yardımlarınız için teşekkür ederim,

Saygılarımla.

Gönderildi : 03/04/2009 00:57

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

mx kayıtlarınızı yeni ip adresinize yönlendirdiniz mi acaba?

yönlendirme yapmadıysanız onu yapın ve belirli bir süre bekleyin. ortalama 24 ile 48 saat arasında mx kayıtlarınız tam oturur ve mail sisteminiz sağlıklı bir şekilde çalışmaya başlar.

kolay gelsin

Gönderildi : 03/04/2009 03:18

(@TanerOzyilmaz)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim Mumin Bey,

Sorunu buraya yazdığım akşam'ın iş günü bu işlem için yani mx kaydındaki ip'yi yenilemek için Firewall firmasına tekrardan sormuştum ancak kendileri bu işlemi zaten yaptıklarını söylemişlerdi.Belkide atlanmış bir konu idi ve o anda yapıldı.Aynı akşam sorunun düzeldiğini gördüm.İlave olarak ben servisler kısmında Remote Procedure Call (RPC) Servisini start etmiştim (direkt etken olup olmadığnı bilmiyorum, pop3 servisi'nin bu kısmını kullanmada acamiyim)

Saygılarımla,

Taner. 

Gönderildi : 04/04/2009 03:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

biz teşekkür ederiz

geçmiş olsun...

iyi çalışmalar dilerim

Gönderildi : 08/04/2009 20:41

Paylaş: