Forum

Exchange 2003 icind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 icinde farklı hostlar ve lisans

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@onurcan)
Gönderiler: 156
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Exchange 2003'de farklı domainler barındırabiliyormuyuz.? Örnek olarak x.com y.com c.com a.com gibi.?  Ben barındıramıyoruz diye biliyorum. Ayrıca bunları barındırabiliyorsak nasıl yapiyoruz fikrin olan varmı.?

Gönderildi : 03/04/2008 01:47

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Tabiki barındırabiliyorsunuz.

Bunun için http://support.microsoft.com/kb/249299

İyi günler...

Gönderildi : 03/04/2008 02:45

(@onurcan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ne yapmak istediğimi tam anlatamadım sanırım.. şimdi tamam domainleri kendi sunucumuz üzerinde tuttuk fakat bu farklı domainlerin mailboxlarını kullanıcı hesaplarını hepsini bir yerde tutabiliyormuyuz demek istemiştim..

Gönderildi : 03/04/2008 02:55

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Biraz daha açarmısın konuyu yada ben sana bir örnek veriyim dogrumu analdım acaba???

@xxx.com ve @yyy.com u exchange de tutarsın [email protected] ve [email protected] aynı kullanıcıya çıkar yada biri olur biri olmaz vs vs böle atraksiyonaşr yapabilirsin.

Senin tam olarak yapmak istedigin nedir ?

Gönderildi : 03/04/2008 03:16

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

sorun yapabilirmiyim yada yapamazmıyım ise?Evet yapabilrsin Exchange Server Kusursuz Hosting Destegi vardir,NAsil yapabilrism Sorusu icin?Kafandaki seyleri bizimle Pyalasman Lazim..Yoksa bizim arammamız cok zaman alır.

Gönderildi : 03/04/2008 03:21

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Merhaba Evet Farklı storageler açarak Daha duzenli bir şekilde istediginizi yapabılırsınız.Ama Standart Exc.Surumlerinde 1 Adet Storege Açılabılıyor ki Buda Zaten Default kurulumda açılıyor.Enterprise Surumu Satın almalısınız

Gönderildi : 03/04/2008 11:46

(@onurcan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şuan calıstığım şirkettin içerisinde 4 adet daha şirket barındırıyoruz..

x.com y.com m.com a.com gibi bunların mailboxlarını ve kullanıcı accountlarını tek bir exchange sunucu üzerinde tutabilirmiyim. 4 farklı domain kurulu şirkette x şirketine calısan adam y şirketindede oturum acabiliyor.. Ben bu domainler icin tek bir enterprise exchange sunucu kurup bu kullanıcıların mailboxlarını global adres listelerini birbirilerini görecek şekilde yapabilirmiyim.

Gönderildi : 03/04/2008 13:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988

Bu domainlerin hepsi aynı forest içerisnde ise eğer tek bir exchange server ile bunu yapabilirsiniz. Kurulumu bir domain üzerinde yapar diğer domainler için e-mail policy tanımlarsınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/04/2008 14:04

Paylaş: