Forum

Spam Mail Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

Spam Mail Hakkında

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@GurselARICI)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kullanıcılarımızdan bir tanesinde mail spam problemi görülmüştür.Aynı domain içindeki diğer kullanıcılara bu tür spam mailler gitmemektedir.Spam maillerin genelde .ru uzantılı adreslerden geldiği görülmüştür.Client tarafında virus ve spyware taramaları yapıldı & temizlendi.ancak system admnistrator den hala bu tarz maillerin geldiği görülmektedir.Diğer postumda belirttiğim üzere şirkette cisco pix firewall , exchamge 2003 , server 2003 den oluşmuş bir yapı mevcuttur.Acaba ne tür bir problemle karşıkarşıyayız? Teşekkür ederim.

2.Problemimiz

Exchange üzerinde bir public folder mevcuttur.Kullanıcıların calendar ı burada mevcuttur.Herkes birbirinin calendar ını  görebilmektedir.Bir kaç kullanıcımızın calendar ları diğer kullanıcılar tarafından görülememektedir.Gerekli permissionlar sağlandığını biliyoruz ancak buna ramen , hala kullanıcıların erişimi sağlanamamaktadır.(Unable to update public free/busy data) belirtilen şekilde bir hata mesajı almaktayız. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/04/2008 18:29

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

1.problem: aynı sorunu fiili olarak yaşadım. Sorun exchange sunucusuna bulaşan bir worm idi. Sizde exchange server üzerinde spyware,worm taraması yaptıraiblirsiniz.

2. probleminiz ise replikasyon hatası diye düşünüyorum altta ki linkleri inceler misinz

http://support.microsoft.com/kb/816942

http://support.microsoft.com/kb/184151 

Gönderildi : 02/04/2008 19:03

(@OnurKahveci)
Gönderiler: 36
Eminent Member

Merhabalar,

Networktaki kullanıcıların biri veya birkaçından sürekli spam mail gelmektedir. Kuyrukta 25000, 26000 spam mail birikmektedir. Bu da mail trafiğini çok etkilemektedir. Fakat hangi kullanıcı veya kullanıcılardan geldiğini Wireshark ile tesbit etmeye çalıştım ama tesbit ettiğim kullanıcıların ethernet kablosunu çektiğimde ve SMTP servisini restart ettiğimde yine spamlar düşmektedir. Tek bir adres üzerinden farklı domainlere gönderi yapılmaktadır. Bu spam trojenin hangi makinede kurulu olduğunu nasıl tesbit edebilirim? Bu arada gönderici mail adresi  "Alliance & Leicester" <[email protected]>

Şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 10/05/2010 14:45

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhabalar,

Networktaki kullanıcıların biri veya birkaçından sürekli spam mail gelmektedir. Kuyrukta 25000, 26000 spam mail birikmektedir. Bu da mail trafiğini çok etkilemektedir. Fakat hangi kullanıcı veya kullanıcılardan geldiğini Wireshark ile tesbit etmeye çalıştım ama tesbit ettiğim kullanıcıların ethernet kablosunu çektiğimde ve SMTP servisini restart ettiğimde yine spamlar düşmektedir. Tek bir adres üzerinden farklı domainlere gönderi yapılmaktadır. Bu spam trojenin hangi makinede kurulu olduğunu nasıl tesbit edebilirim? Bu arada gönderici mail adresi  "Alliance & Leicester" <[email protected]>

Şimdiden teşekkürler

Maili outlook da açıp tracking yapın. Bu ekranda hangi ip den bu mailin geldiğini görebilirsiniz.

Gönderildi : 10/05/2010 16:13

Paylaş: