Forum

exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2007 de outlok hesabı oluşturma

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
497 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba 1 dc 1 adet member ve 1 adet edg sunucu var 

member server uzerınde exchange server 2007 kurulu daha sonra office 2007 yazılımını kurdum ve outlook açtım yonergeler gore

next evet şeçtim  ad kısmında dırekman administrator yazıyor eposta adresınde admını[email protected] daha kurulumlarımda ad kısmında mail server adı yazardı daha nex dedım bana parolo kullanıcı adını sordu ney yazdıysam kabul etmedı cancel dedım verdıgı hata microsoft echange baglantısı yok bu eylemeı tamamlamak için outlook cevırımcı veya baglı olmalıdır dıyor daha sonra tamam bastım genel dıye bır kısım geldı microsoft exchange sunucu mail.x.com posta sunucusu =SMTP:[email protected] adı denetleye basıyorum ad cozumleyemıyor mıcrosft exchange baglantıısı yok dıyor sizce ne  yapmalıyım 

dc adı: merkez

mail server adı : mail 

Gönderildi : 24/03/2009 15:07

(@DenizERASLAN)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Merhaba,

Öncelikle exchange server in kurulu olduğu makinada dns ip adresleri girilmiş mi? dns düzgün çalışıyormu? exchange server in isminin yerine ip sini yazarak denediniz mi?

Gönderildi : 24/03/2009 20:26

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

bunu sadece suncuuda kurudugum outlook yaptı ama clıent tarafında kendısı otmaık olarak buldu ve yaptım ılgınıze tsekkurler

Gönderildi : 25/03/2009 14:40

Paylaş: