Forum

owa mail yönle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

owa mail yönlendirme kuralları

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
828 Görüntüleme
(@mustafakogce)
Gönderiler: 59
Trusted Member
Konu başlatıcı

s.a arkadaşlar.

Şuan söyle bir sıkıntı yaşamaktayım. Exchange 2003 serverimde satış depertmanına yönelik bir çok mail hesabı açtım toplamda 8 adet mail ve buraya gelen tüm mailleri "satıs depermanı" adı altında açtığım mail hesabına yönlendirdim ve burada 8 adet mail için kalasörler oluşturup altına gelen ve giden diye alt klasörler oluşturdum neyin hangi mailden gelip gittiği belliolsun diye. satış departmanındaki kişilere "satış depermanı" mailine erişime hakkı verip Outlooklarına mailbox olarak ekledim. Satışdaki elemanlar sisteme logon oldukları kullanıcı adıyla ilişki mail hesapları outlokklarında exchange olarak kurulu. Mail gönderimlerini kendi mail hesaplarından değil satış departmanına yönelik açıtığım 8 adet mail hesabından herhangibi biriyle göndermekteler. Sorunum Gelen mailler ilgili klasörlerin gelen klasörüne düşmekte fakat gidenler ilgili klasörlerin giden klasörüne düşmüyor sent items adı altında toplanıyor. Bu sorunu nasıl çöze bilirim.

Gönderildi : 14/03/2009 00:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

tek tek yönlendirme yerine keşke bir dağıtım grubu açsaydınız da o gruba kişileri üye etseydiniz daha kolay olurdu işiniz.

giden klasörüne gitmesini istediğiniz mailler için outlookta bir kural yazdınız mı acaba?

kural yazarak bu sorunu aşabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 14/03/2009 02:56

Paylaş: