Forum

tanitim mail hesabı...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

tanitim mail hesabımızdan mail atamıyoruz..

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
281 Görüntüleme
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı
 

arkadaşlar bizim firmamızın her hafta düzenli gönderdiği toplu mail var ve bu hafta gönderme sırasında bir hata ile karşılaştık..


mesela 10000 kişilik müşteri listemize gönderiyorken bir den hata vermeye başladı ve mailler gönderilemedi... bu hatayı ortalama yarısındayken vermeye başladı..


bende normal olarak blacklist i kontrol ettim iplerimiz temiz, hosting hizmeti aldığımız yerle görüştüm ve onlarda sıkıntı göremediklerini söylediler... daha sonrasında toplu mail gönderdiğimiz programda gönderen mail adresini değiştirdim göndermeye başladı.. örneğin; [email protected] adresinden gönderemiyorum, [email protected] adresinden gönderebiliyorum... şimdi hosting hizmeti aldığımız yer kullanıcı bazlı engelleme zaten biz yapmıyoruz dediler... neden bu mail adresinden mail gönderemiyorumda, sadece mail alabiliyorum?


yardımlarınızı bekliyorum...

 
Gönderildi : 10/03/2009 16:56

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member
 

Merhaba

1 mail hesabıyla aynı anda 10000 kişiye mail mi gönderiyorsunuz?

Bu çok yalnış bir olay.

gmail, hotmail hiç farketmez uluslararası standartlara göre devamlı ve çok kısa süreler ile  gönderirseniz mailbox blacklist e girer bu sefer. Saldırı yapıyorsunuz anlamına gelir.

 Tavsiyem yavaş yavaş gönderin.

 
Gönderildi : 10/03/2009 17:05

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member
 

[email protected] adresiniz gönderdiğiniz firmalar tarafından engellenmiş olabilir.

 
Gönderildi : 10/03/2009 17:06

(@cozumpark)
Gönderiler: 16325
Illustrious Member Yönetici
 

bu senin exchange'inle ilgili bir sorun olabilir, ayrıca hocama katılıyorum aynı anda 1000 kişiye mail atmak anlamsız, ve sana dönen bir hata mesajı mutlaka vardır(NDR). Bunu burda paylaşırsan daha kolay çözebilirsin.


Bir de söz konusu kullanıcıya tanımladığın mail adresi, o kullanıcının özelliklerinde Set As Primary durumda mı bunu kontrol et bence

 
Gönderildi : 12/03/2009 12:44

Gönderiler: 0
Konu başlatıcı
 

ilk etapta hosting hizmeti aldığımız firma bizim taraflı sorun görünmüyor cevabında ısrarcı olsalarda, tekrar tekrar dönmem üzerine kontrol ettiklerinde; iki mail adresimizide kendilerinin asyıya aldığını gördüler... artık düzeltmeleri için istekte bulunduk bekliyoruz... cevaplar için saolun... artık biraz daha dikkatli olucaz sanırım 🙂

 
Gönderildi : 12/03/2009 18:56

Paylaş: