Forum

Exchange 2003 eski ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 eski kullanıcıdan yeni kullınıcıya aktarım.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
432 Görüntüleme
(@osmantemel)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba server 2003 std ve exchange 2003 std kullanıyorum. [email protected] olan
   mail adı formatını artık [email protected] olarak değiştireceğiz.
   Bilgisayarları yeni kullanıcı (isim.soyisim)  ile oturum açtıktan eski mailleri goremiyorum doğal olarak.  
   Kısacası exchange uzerinden bir kullanıcıdaki mail leri diğer kullanıcıya
   nasıl aktarabilirim. Tsk.

Gönderildi : 09/03/2009 16:38

(@CemErkan)
Gönderiler: 76
Estimable Member

mailboxı yaratmadan reconnectyaparsan problem olmaz

Gönderildi : 09/03/2009 16:54

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bunu nasıl yapabilirm acaba anlatırmısnız.

Gönderildi : 09/03/2009 19:16

(@CemErkan)
Gönderiler: 76
Estimable Member

yeni kullanıcı oluşturup reconnect daha sonra eski mail boxu gostercen eski mailleri yeni mail adresindede olucak ..

Gönderildi : 09/03/2009 19:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Anladıgım kadarıyla  mail adresierının degişmesi için domain oturum acma  adlarını da  degiştirmişsiniz  ve  kullanıcılar domain e de  yenı kullanıcı adlarını yazarak giriyorlar  eger boyle bır işlem yaptıysanız buna  hıc  gerek  yok RUS kullanarak butun mail adreslerini [email protected] dan [email protected] a  cevirebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/27/recipient-policy-recipient-update-services-rus-part-_3101_.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/27/recipient-policy-recipient-update-services-rus-part-_31013101_.aspx

Teşekkürler.

Merhaba server 2003 std ve exchange 2003 std kullanıyorum. [email protected] olan
   mail adı formatını artık [email protected] olarak değiştireceğiz.
   Bilgisayarları yeni kullanıcı (isim.soyisim)  ile oturum açtıktan eski mailleri goremiyorum doğal olarak.  
   Kısacası exchange uzerinden bir kullanıcıdaki mail leri diğer kullanıcıya
   nasıl aktarabilirim. Tsk.

Gönderildi : 09/03/2009 19:44

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

MErhaba makaleyi okudum gercekten istediğim şeydi. Ancak soyle bir sorun var. :Ben [email protected] yapmak istiyorum. Ancak mail adresleri [email protected] şeklinde geliyor nerde hat ayapmış olabilirim.

Gönderildi : 10/03/2009 18:45

(@osmantemel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Biraz eksik yazmısım. [email protected] yaptıktan sonra mail adresleri su sekilde olusuyor.

[email protected]  aslında kullanıcı görünen ismi Osman Temel bilgisayar oturum acma adı osmantemel ancak mail adresi yukarıdaki gibi oluşuyor. Tsk.

Gönderildi : 10/03/2009 18:48

Paylaş: