Forum

localde owa otomati...

Bildirimler
Hepsini Temizle

localde owa otomatik windows oturum açma adını açıyor.Başka kullanıcı açamıyorum!

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
451 Görüntüleme
(@kaanarma)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Exchange 2007 de lokal ağda owa arayüzünü kullanarak başka bir kullanıcı e-mail hesabıyla oturum açamıyorum. Sayfaya girince otomatil olarak login olunan kullanıcı adı neyse onunla owa açılıyor. Başka bir kullanıcı adıyla açamıyormuyuz acaba?

Gönderildi : 05/03/2009 19:39

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

İnternet explorer da araçlar > internet seçenekleri > güvenlik > yerel intranet > sitelerde eğer owa nın isimi yada ip si varsa kaldırıp denermisiniz.

Gönderildi : 05/03/2009 19:49

(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member

explorer tamamen kapatıp acmayı denedizmi,özellik ie 7.0 da bende karşılaşmıştım

Gönderildi : 05/03/2009 19:50

(@kaanarma)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Internet explorerda yerel intranet olarak owa yada ip adresi tanımlı değil. Ayrıca explorer başlatmanın yanı sıra bilgisayarıda yeniden başlattım hatta bütün bilgisayarlarda aynı sorun var.

Gönderildi : 05/03/2009 20:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Sorun owa yı yayınladıgınız IIS dekı web sitesi uzerındekı izinlerden kaynaklanıyor gibime  geldi web site  uzerınde Dizin guvenliğindeki Kimlik denetimi ve erişim denetimi kısmını kontrol edermısınız veya oranın bı ekran görüntüsü mümkünse .

Teşekkürler.

Internet explorerda yerel intranet olarak owa yada ip adresi tanımlı değil. Ayrıca explorer başlatmanın yanı sıra bilgisayarıda yeniden başlattım hatta bütün bilgisayarlarda aynı sorun var.

Gönderildi : 06/03/2009 05:15

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Defaultta böyledir ancak bunu değiştirebilirsiniz.

Exchange 2007 üzerinde ki IIS üzerinde, OWA dizininde Windows Authentication ı kaldırın sadece Basic Auth. kalsın.

Gönderildi : 06/03/2009 13:03

Paylaş: