Forum

Exchange 2003 ve ou...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 ve outlook 2007 Gönderilen Adresleri Hafızada Tutma

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
548 Görüntüleme
(@kamerkoseoglu)
Gönderiler: 199
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

win2k sbs exchange 2003 kullanıyorum. Office programım ise 2007 outlook ta gönderilen maillerde manuel elle yazdığımız adresleri hafızasında tutuyor, fakat belli aralıklarla bunlar kayboluyor. bu serverle ilgili bi ayarmı gerektirir yoksa benim bununla ilgili bi yedek felan almam mı lazım. Bahsettiğim yer tam olarak yeni mail oluştur dediğimizde kime yerine örneğin [email protected] daha önce yazmış olduğum bi adres ( ka )yazdığımda bunu hatırlaması.

Teşekkürler

Gönderildi : 04/03/2009 15:27

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, bu adresler zamanla silinmez, her yeni profil açıldığında yenilenir, eski profildeki ilgili dosyayı yeni profile kopyalarsanız adresleri sürekli hatırlar, tutuldugu yer ise: Application Data\Microsoft\Outlook\Outlook.NK2 dosyasıdır.

Gönderildi : 04/03/2009 17:18

(@kamerkoseoglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 04/03/2009 18:28

(@kamerkoseoglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Serkan hocam,

Sorunun neden kaynaklandığını buldum biraz komik ama yinede yazmak istedim. Sorun 2 gün kadar önce blacklist e girmiştim ve bazı yerlere mail gönderme sıkıntısı yaşıyordum, mailler gitti gözüküyor fakat gecikmeli olarak gitti diye uyarı geliyordu. Sorun şu şekilde mail gitmediği için gitmiyen mail i nk2 ye kayıt etmiyor, dün yeni bir static ip adresi aldım kayıtlarını yaptırdım mail göndermeye başladım ve nk2 de kayıtlı mailler çıkmaya başladı.

Gönderildi : 05/03/2009 13:51

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkürler, ama mail attıktan sonra karşı tarafa ulaşmasada nk2 ye kaydeder.

Gönderildi : 05/03/2009 17:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0

çok saolun hocam bende onların yedeklerini nasıl alırım diye arıyordum. yeni kurulum yapınca sürekli sorun oluyordu. Kullanıcılar adres defterine eklemeye üşendikleri için olay bize kalıyordu :DD.

Gönderildi : 30/12/2010 12:02

Paylaş: