Forum

Exchange 2007 meeti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 meeting room reservation

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
370 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba

Exchange 2007 üzerinde toplantılar için toplantı salonu reserve ettikten sonra aynı zaman dilimi için başkaları da aynı toplantı odasını kendi toplantıları için reserve edebiliyorlar. Örneğin ben A Toplnatı salonunu saat 12:00-13:00 arası reserve etmişsem, sistemin başka birinin de bu saatler arasında aynı oda için toplantı schedule etmesini engellemesini istiyorum. Bu mümkün müdür.

Teşekkürler

Gönderildi : 04/03/2009 01:16

(@beratsur)
Gönderiler: 44
Eminent Member

Merhaba

Exchange 2007 üzerinde toplantılar için toplantı salonu reserve ettikten sonra aynı zaman dilimi için başkaları da aynı toplantı odasını kendi toplantıları için reserve edebiliyorlar. Örneğin ben A Toplnatı salonunu saat 12:00-13:00 arası reserve etmişsem, sistemin başka birinin de bu saatler arasında aynı oda için toplantı schedule etmesini engellemesini istiyorum. Bu mümkün müdür.

Teşekkürler

Aşağıdaki komutları Exchange Shell de kullanman yeterlı olacaktır.

Set-MailboxCalendarSettings -Identity
"Training Room" -AutomateProcessing AutoAccept -ResourceDelegates
"Isabelle Dupont" -AllBookInPolicy:$false -AllRequestInPolicy:$true

ve 

Set-MailboxCalendarSettings -Identity "Conference Room" -AutomateProcessing AutoUpdate

Add-MailboxPermission -AccessRights FullAccess -Identity "Conference Room" -User "Isabelle Dupont"

Add-ADPermission -Identity "Conference Room" -User "Isabelle Dupont" -ExtendedRights Send-As

Gönderildi : 04/03/2009 12:18

Paylaş: