Forum

exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2003 mail alamama

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@YusufCagan)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

herkese iyi geceler

deneme amaçlı eve kurduğum exchange server 2003 te net üzerinden mail alamıyorum,yönlendirme olarak no-ip den ücretsiz olarak edinilen dns kaydı kullanıyorum,mx kaydını da girmeme rağmen bir türlü olmuyor (mx kaydını dns e girmedim,no-ip sayfasından mx kaydını gerçekleştirdim)

25 ve 110 uncu portları modem üzerinden açtım,yönlendirmesini exchange server kurulu bilgisayarın ip sine ilettim,ecxhange internet mail wizard uygulamasını da yaptım

active directory kurulu bilgisayar (192.168.1.100) ile exchange server kurulu bilgisayar (192.168.1.102)  ayrı,daha doğrusu mail atamama durumumu anlarım da neden mail alamıyorum onu anlayamadım,bütün ayarları yapmama rağmen

Gönderildi : 01/04/2008 02:17

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

reciptent policy üzerinden domaininis icin kayıt ekledinizmi? ve no-ip tarzı yerler yeni ogrenme aşamasındaki kişiler icin tavsiye edilmeyen bi durumdur.

Gönderildi : 01/04/2008 02:21

(@YusufCagan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

recipient policy üzerinden e-mail adresini ekledim

Gönderildi : 01/04/2008 02:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

mx kayıdınızı kontrol edermisiniz bu sayede sorunu daha net çözebilirsiniz. Sanırım mx kayıdınız da sorun var . domain ismini de verirseniz yardımcı olabiliriz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/04/2008 02:35

(@YusufCagan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam herhalde sorun no-ip den kaynaklanıyor,no-ip önceden bu hizmeti veriyordu şimdi ise bu hizmeti kaldırdılar veya daha başka bir şey oldu,yoksa yapıla ayarların hepsi aynı

artık deneme amaçlı kullanmak amacı ile nic.tr den bi alan adı aldım, birde statik ip şuanda bir sorun kalmadı

ilginiz için teşekkür ederim

Gönderildi : 14/04/2008 19:57

Paylaş: