Forum

Exchange 2003 Hata

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Hata

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
381 Görüntüleme
(@cemunsal)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Microsoft Exchange i Best Practices Analyzer ile Health Check ettiğimde belirtmiş olduğum soruna çözüm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum;

"Permissions Inheritance Block on Configuration Object"

Access control list (ACL) inheritance is blocked for the Public Folder tree object (CN=Public Folders,CN=Folder Hierarchies,CN=First Administrative Group,CN=Administrative Groups,CN=BAYRAKTAR,CN=Microsoft Exchange,CN=Services,CN=Configuration,DC=bayraktar,DC=com). This may cause mail flow problems, store mounting issues and other service outages. Follow Microsoft Knowledge Base article 264733 and use the Exchange System Manager to re-enable inheritance on this object.

http://support.microsoft.com/?kbid=264733

1. Start Registry Editor (Regedt32.exe).
2.

Locate the following key in the registry:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Exchange\EXAdmin

3.

On the Edit menu, click Add Value, and then add the following registry value:
Value Name: ShowSecurityPage

Data Type: REG_DWORD
Radix: Binary
Value: 1
4. Quit Registry Editor.

ilgili parametreyi eklediğim halde sorunum devam etmektedır.

Gönderildi : 01/04/2008 01:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Cem bey

öncelikle ESM üzerinden veya ADUAC üzerinden izinler ile oynamış olduğunuz anlaşılıyor , eğer nerede değişiklik yaptığınızı biliyorsanız ilgili yerde miras almayı tekrar sağlamanız yeterli . Eğer bu konu hakkında bir bilgi sahibi değil iseniz SP2 yi yeniden yüklemeniz tüm izinleri düzeltecektir ve sisteminize herhangi bir zarar vermeyecektir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/04/2008 01:33

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

ilgili registry anahtarını ekledikten sonra,Exchange serverı restart ettinizmi?

Gönderildi : 01/04/2008 01:38

(@cemunsal)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

İlginize tşk ederim Hocam şu an ben de izinleri default edebilmek için SP2 indiriyordum; durumu size de bildiririm.

Soracağım sorunun yeri burası değil ama çalıştıpım kurumda ki sunucu  2003 Stand. Edition ve üzerinde 7 gb ram mevcut

ve sizinde bildiginiz gibi sunucu 4 gb ram desteklemektedir. 7 gb çalışabilmesi yapabileceğimiz bir şey varmıdır.

Bildiğiniz ilgili bir parametre ile bu sorunu giderebilirmiyiz.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 01/04/2008 01:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

bir kaç gün içerisinde exchange püf noktaları konulu bir makale yayınlayacağız bu makalede gerekli her türlü performans açıklaması bulunmaktadır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/04/2008 01:48

(@Anonim)
Gönderiler: 0

İlginize tşk ederim Hocam şu an ben de izinleri default edebilmek için SP2 indiriyordum; durumu size de bildiririm.

Soracağım sorunun yeri burası değil ama çalıştıpım kurumda ki sunucu  2003 Stand. Edition ve üzerinde 7 gb ram mevcut

ve sizinde bildiginiz gibi sunucu 4 gb ram desteklemektedir. 7 gb çalışabilmesi yapabileceğimiz bir şey varmıdır.

Bildiğiniz ilgili bir parametre ile bu sorunu giderebilirmiyiz.

iyi çalışmalar

Merhaba ;

2003 standart sunucu 64 bit değilse 7 Gb Ram i desteklememesi  gerekıyoru 2003 standart ların desteklediği ram miktarı 4 Gb  ayrıca  yayınlanacak makale ile  ram kullanımı için gerekli optimizasyonları gercekleştirebilirsiniz.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 01/04/2008 04:12

Paylaş: