Forum

owa da kimden kısmı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

owa da kimden kısmını acma!!!!!!!

14 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
931 Görüntüleme
(@BarisTabaklar)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar sıstemımızde exchange2007 var, kullanıcıların outlook2007 lerinde kimden yani hangi hesaptan mail atmak istiyo ekranını aktif halde kullanabiliyoruz fakat owa da bunu nasıl aktif hale getirebiliriz bilgisi olan varsa yardım bekliyorum tesekkurler sımdıden...

Gönderildi : 13/02/2009 16:05

(@BarisTabaklar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ewed arkadaslar destek ticketimi kim sonlandırıcak bu konuda :))))

Gönderildi : 13/02/2009 18:06

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member

merhaba arkadaslar sıstemımızde exchange2007 var, kullanıcıların outlook2007 lerinde kimden yani hangi hesaptan mail atmak istiyo ekranını aktif halde kullanabiliyoruz fakat owa da bunu nasıl aktif hale getirebiliriz bilgisi olan varsa yardım bekliyorum tesekkurler sımdıden...

Merhaba,

Outlaklarda tanımlı olan hesaplar hem exchange hesabı hem pop3 şeklindemi? Yani bir outlookta birdsen fazla hesap mı tanımlı?

Gönderildi : 13/02/2009 19:44

(@BarisTabaklar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hayır tek hesap tanımlı outlook larda sadece grup olusturduk server uzerınde ortak hesap olan 4 emaılı kullanıcıların maılbox larını atıyor aynı zamanda bu hesaplardan outlook da gonderım yapabılıyorlar sıstemsel olarak fakat owada kımden kısmı cıkmadıgı ıcın bu ıslemı gerceklestıremıyorlar 🙁

Gönderildi : 13/02/2009 20:35

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member

hayır tek hesap tanımlı outlook larda sadece grup olusturduk server uzerınde ortak hesap olan 4 emaılı kullanıcıların maılbox larını atıyor aynı zamanda bu hesaplardan outlook da gonderım yapabılıyorlar sıstemsel olarak fakat owada kımden kısmı cıkmadıgı ıcın bu ıslemı gerceklestıremıyorlar 🙁

Yazdıklarınız biraz karışık o yüzden doğru anladım mı bilemiyorum.

AD'de bir grup oluşturdunuz ve bu gruba 4 adet hesabı üye yaptınız ve bu gruba gelen mailler bu 4 kişiye gidiyor. Bu 4 kişi outlooklarındaki ayrıca exchange hesaplarını kullanıyorlar buraya kadar doğru mu?

Sizin istediğiniz outlookta sıralandığı gibi "kimden, konu, tarih, boyut" şeklinde görmek mi? Kimden kısmını biraz daha açıklayabilir misiniz?

Gönderildi : 13/02/2009 21:18

(@BarisTabaklar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

su sekılde anlatım 20 kullanıcımız var ve 4 tane de ortak maıl hesabımız var bu 20 kullanıcı 4 ortak hesaba gelen maılı alabılıyor aynı anda bu hesaplardan maıl gonderebılıyorlar bunu outlook2007 de kimden kısmını aktif hale getirerek ordanda ana kullanıcı hesabı haricinde diğer 4 ortak hesaptan herhangi birini seçerek mail gönderebiliyoruz fakat owada kimden kısmı açılmadığı için ortak hesaptan gelen mailler geliyor ama ortak hesaplardan mail gönderemiyoruz buda eşittir owa da kimden kısmını nasıl aktif ederiz problemini ortaya çıkarıo tesekkurler tekrar bu sefer anlatmayı basarabılmısımdır umarım 🙂

Gönderildi : 14/02/2009 01:33

(@BarisTabaklar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tesekkurler sorunu cozduk.

Gönderildi : 16/02/2009 13:52

(@TuncaKAYGISIZ)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Nasıl yaptıgınızı paylasırsanız sevinirim..

Gönderildi : 16/02/2009 14:03

(@BarisTabaklar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba tunca bey sorunu aslında cozemedık yanı kısaca owa da kımden kısmı kesınlıkle acılmıyormus sadece outlook ta yapabılıyorsunuz bunu bızım sıkıntımız kımden kısmından ortak maılı secıp tanımlı yerlere o hesaptan maıl atmaktı ama suya dustu hayalımız bızde tum maıllerımızı tanımladık gonderecegımız yere ortak degılde sahsı hesabını kullanarak maıl atacak herkez ama outlookta yapıp owa da yapamamak buyuk bı eksıklık gercekten bu olayı MS bi cozum bulur umarım bu ıse.....

Gönderildi : 17/02/2009 12:44

(@TuncaKAYGISIZ)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Sorunuz üzere bende araştırma yaptım ama sadece bcc bölümünün sabit gelmesinin yapıldıgını gordum. From ile ilgili bir makale bulamıstım.

İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 17/02/2009 12:56

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

merhaba tunca bey sorunu aslında cozemedık yanı kısaca owa da kımden kısmı kesınlıkle acılmıyormus sadece outlook ta yapabılıyorsunuz bunu bızım sıkıntımız kımden kısmından ortak maılı secıp tanımlı yerlere o hesaptan maıl atmaktı ama suya dustu hayalımız bızde tum maıllerımızı tanımladık gonderecegımız yere ortak degılde sahsı hesabını kullanarak maıl atacak herkez ama outlookta yapıp owa da yapamamak buyuk bı eksıklık gercekten bu olayı MS bi cozum bulur umarım bu ıse.....

OWA nın amacı outlook u tam anlamıyla dışarıda kullanmak değildir. Bunun için Outlook Anywhere ( RPC over HTTPS ) geliştirilmiştir.

Gönderildi : 17/02/2009 13:26

(@BarisTabaklar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

dogrudur fakat bız zahmetsız herhangı bır noktadan bı ınternet kafeden bıle gırıp ıs yerındekı gıbı outlook tan calısmasını saglamak ıstedık sadece nitekim cogu amacımıza ulastık fakat kımden kısmıda acılsa hıc fena olmazdı ayrıca Outlook Anywhere ( RPC over HTTPS ) kısmını biraz daha acarsanız sevınırım yada bunla ılıglı bı dokuman varsa paylasırsanız benımle sevınırım...

OWA nın amacı outlook u tam anlamıyla dışarıda kullanmak değildir. Bunun için Outlook Anywhere ( RPC over HTTPS ) geliştirilmiştir.

Gönderildi : 17/02/2009 14:33

(@BarisTabaklar)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sitede makale varmıs dedıgınız konu ıle ılgılı ordakılerı uyguluyorm hemen ne gıbı farklılıklar olacak acaba bakalım....

tesekkurler...

Gönderildi : 17/02/2009 14:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Rpc Over Https veya yenı adıyla Outlook Anywhere kullanırsanız local de outlook unu mapi client olarak kullanan bır pc den hıcbır  farkı olmayacaktır internet olan herhangı bır yerden outlook unu sanki local den exchange sunucuya baglıymıs gıbı kullanacaktır uzak kullanıcılar ıcın bence en kullanıslı yontemdır.

Teşekkürler.

sitede makale varmıs dedıgınız konu ıle ılgılı ordakılerı uyguluyorm hemen ne gıbı farklılıklar olacak acaba bakalım....

tesekkurler...

Gönderildi : 17/02/2009 15:48

Paylaş: