Forum

Email accountu sili...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Email accountu silinmiş birinin hesabını ve emaillerini backuptan kurtarma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Email hesabı silinmiş birinin haliyle mailleride uçuyor (veya ben öyle biliyorum). Bu kişi şimdi geri döndü ve 1 hafta öncesine kadar aktif olan ehsabı geri açılacak. Haftalık full backup var ordan bunu geri alabilmemizin yolu varmı? Nasıl alarım?

Gönderildi : 13/02/2009 12:42

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member

Exchange server versionu nedir? 2003/2007? eğer mailboxlar içerisinde mailbox duruyorsa bunu yeniden o kullanıcıya bağlayarak mailleri kurtarabilirsiniz.

Gönderildi : 13/02/2009 13:03

(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Exchange 2003 kullanıyoruz.Peki bu işlemleri nasıl yapacağım? Biraz detaylı bilgi verirseniz çok makbule geçecek. Sağolun

Aşağıya aynen ne yaptığımı resimlerle ekliyorum böylece tam olarak ne olduğunu görmüş olursunuz.

İlgili kişinin hesabına dokunmadan external emailine forward için kullandığımız "contact"ı sildim. 

Silerlen alttaki uyarı ile karşılaştım ve sadece contact oldğunu düşünerek Yes ile devam ettim.

Şu an kontrol ettiğimde kişinin hesabında emaili falan gözüküyor. Alttaki resim en son hali.

Şuan emaile girmek istediğimizde giremiyoruz. password resetledik denedik hala olmadı.

Gönderildi : 13/02/2009 13:42

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member

Sildiğiniz contact'ı yeniden oluşturup yönlendirmeyi yapabilirsiniz, contact sadece yölendirme olarak kullanıldığı için içerisinde mail barındırmaz.

Eğer account disable değil, password lock olamdıysa ve exchange üzerinde kullanıcının mailbox'ı üzerinde disable olma durumu yok ise bağlanabilmeniz gerekmektedir. 

Exchange üzerinde mailbox durumunu kontrol ederek mailboxta disable durumu var ise mailbox üzerine sağ tuş tıklayarak o kullanıcıyı reconnect yapabilirsiniz. 

Herşey normal ise exmerge tool'unu kullanarak o kullanıcının maillerini pst ye çekin ve kullanıcıyı silip yeniden oluşturun. Daha sonra exmerge ile almış olduğunuz mailleri kullanıcıya import edebilirsiniz.

Gönderildi : 13/02/2009 15:10

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Ek olarak http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/04/20/exchange-2003-de-mailbox-kurtama.aspx  makaleyi incelemenide fayda var ayrıca elinizde backup varsa sadece mailbox  restore edebilirsiniz

Gönderildi : 13/02/2009 15:21

Paylaş: