Forum

eseutil jcb.dll hat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

eseutil jcb.dll hatası

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba. Exchange serverı defrag yaparkan %10 civarlarında Unable to find the callback library jcb.dll hatsı alıyorum. Bin klasörü içindeki jcb.dll nin yerine başka dll kopyalıyorum. Ok dediğim zaman devam ediyor ama defrag işlemi bittiği zaman database boyutunda hiçbir değişme göremiyorum. Aynı dll i system32 altınada kopyalıyorum. Ama değişen birşey yok. Şu an database nin bulundugu sürücüde 4 gb boş alan kaldı ve giderek artıyor. Acaba bunun bir çözümü varmı. Şimdiden tşk.

Gönderildi : 08/02/2009 14:00

(@kenanbulbul)
Gönderiler: 85
Estimable Member

http://support.microsoft.com/kb/273087

Gönderildi : 08/02/2009 15:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

jcb.dll dosyası iki yerde vardır. Exchsrvr\Bin altınd birde Windows\system32.

Exchsrvr\Bin klasörü altındaki jcb.dll dosyasını Windows\system32'nin altına kopyalamayı denermisiniz. önce windows\system32 altındaki jcb.dll dosyasını rename edin. daha sonra Bin klasörü altındakini oraya kopayalayın.

kolay gelsin

Gönderildi : 08/02/2009 16:31

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba Arkadaşlar,

Bu hatanın aynısını bende alıyorum, ve defrag yapamıyorum.. database'im çok şişti ve sıkışmaya başladım.

Burada yazılanları yaptım, jcb.dll dosyasını kopyaladım ancak çözüm olmadı, biraz araştırma yaptım araştırmada database'i önce repair sonra integrity yapmamızı sonra defrag etmemizi söylüyor. ( /g ,  /p)  . hepsini yaptım yine defrag denedim olmadı, malum kolayda olmuyor, 70gb kapasite çok uzun sürüyor ve sonuç olarak hala başarısız,

Nasıl devam etmeliyim? bu işin çözümü hakkında tekrar yardımcı olmanızı rica edeceğim,

Teşekkürler.

Gönderildi : 13/01/2011 11:31

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba Arkadaşlar,

Bu hatanın aynısını bende alıyorum, ve defrag yapamıyorum.. database'im çok şişti ve sıkışmaya başladım.

Burada yazılanları yaptım, jcb.dll dosyasını kopyaladım ancak çözüm olmadı, biraz araştırma yaptım araştırmada database'i önce repair sonra integrity yapmamızı sonra defrag etmemizi söylüyor. ( /g ,  /p)  . hepsini yaptım yine defrag denedim olmadı, malum kolayda olmuyor, 70gb kapasite çok uzun sürüyor ve sonuç olarak hala başarısız,

Nasıl devam etmeliyim? bu işin çözümü hakkında tekrar yardımcı olmanızı rica edeceğim,

Serverlar : 2003 Standard Exchange, Windows 2003 Standard

Teşekkürler.

Gönderildi : 14/01/2011 13:18

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 811
Noble Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/227546.aspx

inceler misiniz ?

Gönderildi : 13/02/2011 21:32

Paylaş: