Forum

Mailbox silinmesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mailbox silinmesi

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Birkaçgün önce exchange server üzerindeki mailboxlarımdan 4 tanesini sildim 4 Mailboxın data toplamı 40GB yapıyordu. Fakat bunu sildikten sonra HDD kapasitemde bir artış olmadı. Ayrıca eschange database imin boyutuda küçülmedi. Neden olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

Gönderildi : 29/03/2008 02:04

(@savasyasar)
Gönderiler: 9
Active Member

1. Silinen posta kutuları geri alma desteği için ayarlanılan süre kadar alan kaplamaya devam ederler.
2. İlgili süre geçmişse ve hala veritabanı boyutunda küçülme olmamışsa (muhtemelen olmaz) veritabanı defrag edilmelidir. İlgili microsoft makalesi:
How to defragment Exchange databases

Gönderildi : 29/03/2008 02:09

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Kaldırılan hesaplara ait mailleri 30 gün boyunca exchange saklar. Daha sonrasında siler.manuel olarak silebilirsiniz.

Gönderildi : 29/03/2008 02:14

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selamlar exchange  veritabanını  eseuilt aracı ile  defrag etmenizde fayda var  mailbox store  u dismount ederek  .  bu işlemi denemenizde yarar var .  ilgili link aşağıdadır .

http://cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/24/exchange-zerinde-eseut_3101_l-kullan-m.aspx  

Özgür ŞENERDOĞAN

Gönderildi : 29/03/2008 02:18

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler

Gönderildi : 29/03/2008 19:10

(@kahvecionur)
Gönderiler: 73
Estimable Member

Merhaba,

Bu konuyla ilgili benim de bir sorum olacak. Biraz önce Active Directory üzerinden bir kullanıcıyı sildim. Fakat Exchange Manager üzerinde o kullanıcının mailbox ını hala görmekteyim ve Exchange Tasks tan hiç bir aksiyon görünmemektedir. Bu mailbox ı oradan nasıl silebilirim? User`ı recovery edip denedim fakat user ın attribute ları boş geldi.

Saygılar.

Gönderildi : 22/06/2010 16:22

(@kahvecionur)
Estimable Member

Konu ile ilgili bilgisi olan yok mudur acaba ? Ayrıca kullandığım
Exchange 2003 Ent. 

Teşekkürler

Gönderildi : 22/06/2010 18:00

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@kahvecionur)
Estimable Member

Merhaba,

Bilgi için teşekkürler. Aynı gün ilk önce user`ı sildikten sonra mailbox halen duruyordu ve mailbox silmek için "delete" inaktif durumda idi. Bir müddet sonra mailbox kendiliğinden disable oldu ve silinebilir mode`a geçti. Ben de böylece mailbox`ı silebildim.

Bilginize,

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 24/06/2010 20:24

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sorunun çözülmesine sevindim. Geçmiş olsun. Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 24/06/2010 21:35

Paylaş: