Forum

pop3 meeting reques...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pop3 meeting request sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizdeki outlookta pop3 hesaplarında, gelen toplantı isteklerini kabul ettiğimde, hemen cevap ver seçeneğini seçersem cevap gitmiyor. ancak "düzenledikten sonra cevap ver" seçeneğini seçerek kime : bölümünde  "isim.soyisim <MAIL TO : isim.soyisim@domainadı >" şeklinde görünen adresi isim.soyisim@domainadı olarak değiştirirsem gidiyor. bu durum sadece pop3 hesapları için geçerli. görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 27/01/2009 19:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32964
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

POP3 üzerinden bağlantı yaptığınız da GAL aktif kullanılmadığı için bu sorunu yaşamanız normal , RPC üzerinden bağlantı yapan sistemlerde bu sorun gözlenmez yani pop3 değil mapi istemcilerinde.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/01/2009 21:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

teşekkürler.

Gönderildi : 02/02/2009 02:33

(@HakanGURSOY)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Biraz eski konuşulmuş bir post ama post kirliliği yapmamak için bunun üzerinden gitmek istedim. Bu durumda, mailto yu edit lemenin dışında kalıcı bir çözüm yok mudur ? Yani, response lar ulaşıyor calender lara istekler ekleniyor ama İnvalid Recipient hatası dönüyor. Editleyince hata dönmüyor. Mailto' yu kaldırmanın bir yolu yok mudur ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 03/04/2010 02:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32964
Illustrious Member Yönetici

iyide mail to olmaz ise cevpa kime gidecek ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2010 02:57

(@HakanGURSOY)
Eminent Member

Mail adresi olsun ama mailto bölümü olmasın. Çünkü mailto:[email protected] yazarken response gönderirsen karşı tarafa ulaşıyor ama İnvalid Recipient hatası dönüyor. Ama mailto yu silip, sadece [email protected] diye editleyip response gönderirsen yine karşı tarafa ulaşıyor ama bu seferde hata dönmüyor. İşte, 2. seçeneğin editlenmeden oluşması için yapılabilecek bişey var mıdır ?

Gönderildi : 04/04/2010 15:14

(@HakanGURSOY)
Eminent Member

Mail hesabını POP3 olarak değil, IMAP olarak kurarsam mailto yazarak gelmiyor ve bu durumda hata dönmüyor. Sanırım POP3, bu meeting request olayını istediğimiz şekilde desteklemiyor. 

Edit : IMAP veya POP3 farketmiyor. IMAP denediğim outlook Türkçe versiyon olduğundan mailto eklenmemişti. Bir çok Türkçe outlook ta denedim sorun yaşanmıyor ama English olanlarda mailto yu ekliyor. Neden bu farklılık yaşandığını araştırıyorum. Bir bilgiye ulaşırsam buraya yazacağım.

Gönderildi : 04/04/2010 16:19

Paylaş: