Forum

The accepted domain...

Bildirimler
Hepsini Temizle

The accepted domain domainadi.local already exists

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
593 Görüntüleme
(@AlpaslanDincel)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Windows Server 2008 üzerine Exchange 2007 kurmaya çalışırken "Organization Preparation" kısmında "The accepted domain domainadi.local already exists" hatası veriyor ve kurulumu tamamlamıyor. Serveri formatlayıp yeniden kurdum. Üzerine sadece AD kurdum ve yine denedim, aynı hatayı alıyorum. Bir şeyi mi eksik yapıyorum acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 22/01/2009 21:11

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

aynı network de başka bir Exchange Server kurulumu oldu mu?

Elinizde ki medya SP1 içeriyor mu?

Gönderildi : 22/01/2009 23:05

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu networkte daha önce Exchange kurulumu olmadı. Elimde orjinal x64 SP1 li 2007 kurulum cd si mevcut, onunla denedim ilk kurulumu. Olmayınca Microsoft un Evalution Center dan x64 SP1 li versiyonunu indirdim ve ikinci denememi onunla yaptım. Yine olmadı.

Gönderildi : 23/01/2009 00:35

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Başka bir fikri olan var mı acaba?

Gönderildi : 26/01/2009 00:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Daha önce bu isim ile Exchange organizasyonu kurulmaya çalışılmış,yarım kalmış olabilir.Bence her ne kadar kendininizden emin olsanızda AD Schema'yı bir kontrol edin bakalım.Exchange container'ı var mı ve altında bu isme herhangi bir kayıt var mı?

Gönderildi : 26/01/2009 02:14

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sunucuyu networkten çıkardım. Ağa bağlı olmayan bir switche bağladım. Format atıp yeniden kurdum. sürücülerini yükledim. dcpromo ile ad yi ve dns i kurdum. (domainadi.lcal). exchange için gerekli olan rolleri ve özellikleri yükledim. sunucu tertemiz. hiç bir kalıntı yok. bir ağa erişimi de yok. fakat yinede aynı hatayı alıyorum. bir yerde bir şeyi mi atlıyorum. nereyi kontrol etmem gerekiyor. technetten baktım ilgili bir başlığa, hub transport konfigürasyonunuzu kontrol edin diyor. ortada hub transport yok ki kontrol edeyim. daha kurulum yapamıyorum. çok aptalca bir şeyden dolayı takıldığıma eminim ama ne olduğunu bulamadım. başka bir fikri olan var mı acaba. mesela ad yi kurduktan sonra kontrol etmem gereken bir şey varmı?

Gönderildi : 04/02/2009 16:24

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba

çok ilginç gerçekten IP bloğunuda farklı verin

ve kurulumu başka bir kaynaktan yükleyin yani başka bir cd olsun mümkünse microsofttan indirin. sp1 entegreli exch 2007

Gönderildi : 04/02/2009 17:02

(@AlpaslanDincel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

IP bloğunuda farklı verdim, siteden de indirip kurdum sonuç aynı. exchange kuruluma hazırlanırken yüklü olan özellikleri kontrol ediyor ya daha sonra şunları yüklemelisin diyor. ben onları yüklüyorum ama onlardan başka bir şeyede mi ihtiyaç duyuyor acaba.

Gönderildi : 04/02/2009 18:08

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Neyi yüklemelisin diyor?

tam oranın resmini çekip buraya aktarabilir misiniz

Gönderildi : 04/02/2009 18:22

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba;

Aslında çok uzman değilim bu konuda, ancak şunu söyleyebilirim ki aynı hata ile ben de karşılaştım ve bayağı boğuştuktan sonra şöyle çözüme kavuşturdum olayı. Exchange 2007 Server kurulumu işin gerekli role ve role servisleri var ya, hani exchange i kurarken şunu bulamadım, bunu bulamadım diye diye kurulumu hep retry etme zorunda kaldığımız... İşte o servisleri exchange kurulumuna HİÇ başlamadan direk yaparsan ve exchange setup işlemini tüm gerekli servis ve rolleri yükledikten sonra başlatırsan hatayı almıyorsun. Ama ilgili role ve servisleri yüklemeden exchange setup ı başlatıp, sonra yarıda kesip ilgili servisleri yükledikten sonra yeniden başlarsan exchange setup a o zaman işte bu hatayı alıyorsun. Yani, yukarıda hocalarımın bahsettiği gibi bir yerlerde bir kalıntı mutlaka kalıyor ve kurulumu yarıda kesiyor. Kolay gelsin.

Gönderildi : 08/08/2009 20:53

Paylaş: